2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Pdf İndir

2020 Dhbt 2 Klavuz Ortaöğretim (Lise) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
Bu çalışma Diyanet İsleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam Hatip Lisesi mezunu olan kardeşlerimize hitap etmektedir. Muhtevasiyla İmam-hatiplik, Müezzinlik, Kur’an kursu öğreticiliği sınavlarına hazırlanan adaylarımızın, bu hazırlık sürecinde en büyük yardımcısı olacaktır.
DHBT-2 İmam Hatip Lisesi Konu Anlatımı ve Soru Bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT-2 İHL düzeyi) Ortaöğretim müfredatı esas alınarak ÖSYM’nin sınav sistemi ile % 100 uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır. Alanında uzman, ÖSYM’nin sınav sistemi ve soru tarzları konusunda deneyimli bir kadro tarafından titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Kitabı hazırlayan kadronun aynı zamanda anadolu imam hatip liselerinde bu dersleri okutan nitelikli öğretmenler olması çalışmaya artı değer katmaktadır. Zira kitap içinde yer alan konuların hangilerinde öğrencilerin anlama zorluğu çektiğini, hangi konulara daha dikkatli çalışmak gerektiğini, hangi konuların daha fazla önem arzettiğini sahada görmektedirler. Kitapta yer alan konular bu ilkeler doğrultusunda işlenmeye özen gösterilmiştir. Bununla birlikte alanında ihtisas sahibi, uzman diyanet personeli inceleme ekibimiz tarafından kitabımız defalarca eleştirel bir bakış açısıyla incelenmiştir. Bu değerli çalışmayı hazırlama sürecinde ticari kaygılardan ziyade sınav noktasında siz değerli adaylara verimlilik yönünden daha fazla katkı sağlama çabası ilk hedefimiz olmuştur.
Çalışmamız sınavın sorumluluk alanının tamamını kapsayan, aynı zamanda imam hatip liselerinde okutulmakta olan yedi temel dersten oluşmaktadır. Bu dersler kitap içerisinde birbirinden bağımsız müstakil bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca her ders de kendi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili derslerin öğretim programlarında yer verdiği şekliyle ünitelere ayrılmıştır. Derslerin kitapta kapladığı alan, sınavda çıkan soru sayısına göre ayarlanmıştır. Özellikle çok soru çıkan dersler mümkün olduğunca daha geniş tutulmuştur. Konular siz değerli adayların anlayabileceği şekilde basitleştirilmiştir. Bazı konular içerisinde yer alan konular birer ikişer cümlelik maddeler haline getirilmiştir. Bu yöntem ile kitabımız ile sınava hazırlanan adayların zaman kaybı yaşamadan daha verilmli çalışabilmesi hedeflenmiştir. Kitap içerisinde yer alan dersler şunlardır. İslam Tarihi,Tefsir, Fıkıh, Hadis, Kelam, Hitabet ve Mesleki Uygulama, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi.
Kitabımızın konu anlatımları, önemli detayları atlamadan, bununla birlikte siz değerli adayların kafasını karıştıracak ayrıntılara girmeden, sade ve kolay anlaşılır bir şekilde kurgulanmıştır. Ayrıca her ünitede önem arzeden anahtar bilgiler konudan bağımsız olarak dikkat çekecek bir biçimde not kutucuğu olarak verilmiştir.
Her ünitenin sonunda yer alan değerlendirme sorularının her biri özenle seçilmiştir. Sorularımızın tamamı orijinal bir formatta, öğrenilen konuları pekiştiren, bununla birlikte her adayın objektif düzeyde kendisini değerlendirme fırsatı sunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*