2020’de Türkiye Pdf İndir

2020’de Türkiye
Olağanüstü gelişmelere sahne olan 2020 sona erdi. Koronavirüs salgını adeta her şeyi tersine çevirdi. 2020 boyunca salgının gölgesinde ABD-Çin rekabeti, ABD başkanlık seçimi, AB’nin geleceği ve Brexit, Doğu Akdeniz, Libya ve Suriye, Suriyeli mülteciler ve Avrupa’da yükselen İslam karşıtı söylem ve yılın son dönemlerinde Karabağ çatışması ana gündemler arasında yer aldı. Batı dünyası 2020 boyunca sorunlarla boğuşurken Rusya bu durumdan istifade etmeye çalıştı. Putin liderliğindeki Moskova yönetimi Avrupa üzerindeki etkisini artırmaya çalışırken diğer yandan da özellikle Suriye’deki askeri varlığını tahkim etti. Çin de ABD’ye karşı daha ciddi bir meydan okuma olarak yükselirken bir yandan da küresel ticari girişimlerini korumaya çalıştı. Avrupa ise bütün bir yıl boyunca salgının neden olduğu karmaşayı yönetmekle uğraşırken Brexit sonrası Avrupa’nın siyasal ve ekonomik geleceğini tartıştı.
Suriye’de kısmen sessiz bir yıl geride kaldı. Ancak DEAŞ ve YPG gibi terör örgütleri saldırılarına devam ettiler. Türkiye ise 2020’de bölgenin en aktif aktörüydü. Ankara’nın gündeminde Suriye, Libya, Doğu Akdeniz, Karabağ çatışması ve ABD, Rusya ve AB ile ilişkiler vardı. Uluslararası siyasetin yanı sıra Türkiye siyasetinin bir numaralı gündem maddesi de doğal olarak salgın ve salgınla mücadeleydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen salgınla mücadelenin temel yaklaşımı sağlık krizinin olumsuz sosyal ve ekonomik etkilerini asgari düzeyde tutmak şeklindeydi. Buna ek olarak 2020’nin siyaset gündeminde ittifak tartışmaları, muhalefet partilerinin iç sorunları ve kurultaylar diğer gelişme başlıklarıydı. Eğitim ne yazık ki küresel salgından en fazla etkilenen alanların başında geldi. Medya alanında ise küresel anlamda yeni medya, internetin ve sosyal medya kuruluşlarının denetlenmesi ve düzenlenmesi öne çıkan gündem başlıklarıydı.
SETA’nın her yılın son haftasında yayımladığı Türkiye yıllığı ülkemizde örnekleri çok az görülen bir çalışma biçiminin en önemli temsilcisi durumundadır. 2020 yıllığı da okuyuculara hem çok zengin bir içerik sunuyor hem de gelecek yıla dair öngörü için bütüncül bir bakış açısı sağlıyor.
 
2020’de Siyaset
2020’da Cumhurbaşkanliği
2020’da Adalet Ve Kalkinma Partisi (Ak Parti)
2020’da Cumhuriyet Halk Partisi (Chp)
2020’da Milliyetçi Hareket Partisi (Mhp)
2020’da İyi Parti
2020’da Halklarin Demokratik Partisi (Hdp)
 
2020’da Diş Politika
Türkiye-Ab İlişkileri
Pandemi Ve Başkanlik Seçiminin Gölgesinde Türkiye-Abd İlişkileri
Türkiye-Afrika İlişkileri
Türkiye-Almanya İlişkileri
Türkiye-Balkan Ülkeleri İlişkileri
Türkiye-Çin İlişkileri
Doğu Akdeniz Gelişmeleri
Türkiye-Filistin İlişkileri
Türkiye-İsrail İlişkileri
Türkiye-Irak İlişkileri
Türkiye-İran İlişkileri
Turkiye-Kktc İlişkileri
Türkiye-Körfez Ülkeleri İlişkileri
Türkiye-Kuzey Afrika İlişkileri
Türkiye-Misir İlişkileri
Türkiye-Rusya İlişkileri
Türkiye-Suriye İlişkileri
 
2020’da Güvenlik Ve Savunma
2020’de Terörle Mücadele
Türk Savunma Sanayii
 
2020’da Ekonomi
Ekonomik Büyüme Ve İstihdam
Enflasyon Ve Para Politikasi
Kamu Maliyesi
Yeni Ekonomi Programi: Yeni Normal
Diş Ticaret
Cari İşlemler Dengesi
 
2020’da Enerji
Türkiye’nin Enerji Görünümü
Enerji Projeleri
Diş Politikada Enerji Politikalarini Etkileyen Gelişmeler
 
2020’da Hukuk Ve Yargi
Yasama Faaliyetleri
Yargi
Ulusal İnsan Haklari Koruma Mekanizmalari
 
2020’da Eğitim Ve Sosyal Politikalar
Milli Eğitim
Yükseköğretim
 
2020’da Medya
2020’de Yeni Medya
2020’de Bati Medyasinda Turkiye
İnfodeminin Ortaya Çikişi Ve İnfodemiyle Mücadele Stratejileri

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın