Aile İçi Şiddet ve Boşanma Davalarının Görünmeyen Mağdurları: Çocuk Tanıklar Pdf İndir

Aile İçi Şiddet ve Boşanma Davalarının Görünmeyen Mağdurları: Çocuk Tanıklar
Türkiye’de ve diğer Avrupa ülkelerinde 21 yüzyılın en çok konuşulan konularından birisi artan boşanmalardır. Hızla artan boşanmaların nedenleri arasında en sık dile getirilen konu ise aile içi şiddet olgusudur. Neden sonuç ilişkisi ile birbiriyle bağlantılı olan aile içi şiddet ve boşanmada; boşanmanın tarafları olan ebeveynlerin ötesinde, bu süreçte en çok olumsuz etkilenen çocuklardır. Hem boşanma öncesi süreçte hem de boşanma sürecinde ihmal edilen ve boşanmanın bir çekişme ve çatışmaya dönüştüğü bu ortamda savunmasız kalan çocukların karşılaştıkları sorunlardan birisi de tanıklıktır. Tanıklığın adli boyutu, meslek elemanları boyutu ve ebeveynler boyutunda çocuğa olan etkisini bulacağınız bu kitapta, çocuk tanıklığı aile içi şiddet ve boşanma özelinde ele alınmış ve sonuç olarak tanıklığa ilişkin bir model önerisi sunulmuştur.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın