Aktif Öğretim Pdf İndir

Aktif Öğretim
Sizin öğrencilerinize ne söylediğiniz değil, öğrencilerinizin sınıftan dışarıya ne öğrenerek çıktıkları önemlidir.
Aktif Öğretim, Mel Silberman’ın, Aktif Öğrenme: Herhangi Bir Konuyu Öğrenmek İçin101 Strateji adlı kitabının ardından çıkardığı, uzun süredir beklenen çalışmasıdır. Aktif Öğrenme, sınıflardaki öğretimi en üst düzeye çıkarmak için kullanılabilecek uygulamalar, formüller ve çözüm önerileri içeren temel bir kitaptır.
Aktif Öğretim ise, size olağanüstü bir şef olmanın yollarını gösterir. Öğrencilerin derse katılımını sağlamaktan, zihin dostu öğretime uzanan geniş bir yelpazede kullanılabilecek stratejiler sunar. Aktif Öğretim, sınıfınızdaki öğrenme düzeyini önemli ölçüde artırmak için kullanabileceğiniz bir öğretim yaklaşımıdır.
Aktif Öğretim kitabı:
• Aktif öğretmeyi gerçekleştirme konusunda ilham kaynağı olacak, sekiz adımlı kapsamlı bir plan sunar. Her eğitim kademesi için uygulanabilir özellikte fikirler içerir.
• Öğrenme stratejilerini sınıf ortamında uygulamanıza yardımcı olacak sekiz adımının her biri için çalışma yaprakları içerir.
• Öğrenmeyi sağlayan tartışmaları, oyunları, alıştırmaları, rol oynamaları ve diğer deneysel aktiviteleri nasıl uygulayacağınızı gösterir.
• Öğrenmeyi ve hatırlamayı üst noktaya çıkaracak bilgileri ve kavramları sunma tekniklerini içerir.
• Sınıflarda öğretimi teknolojiyle harmanlama konusunda öneriler sunar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*