Anne Babaya İhsanın Esintisi Pdf İndir

Anne Babaya İhsanın Esintisi
Ey kardeşim! Ali b. Hüseyin Zeyn’ul Abidin (rahimehullah)’ın anneye iyi davranma konusunda etkileyici ve mükemmel bir misal zikreder. Onun bu güzel sözlerine kulak ver.
 
Bir gün kendisine: “Sen insanlar arasında ebeveynine en iyi davranan kimsesin, seni hiç annenle beraber yemek yerken görmedik” denildiğinde şöyle cevap verir:
               
“Annemin elini uzattığı bir şeye ondan önce dokunur da ona asilik etmekten korktuğum için böyle yapıyorum.” Bu cevaba asla şaşırma! Zira bu sözün sahibi nübüvvet evinde islam ve takva üzere yetişti. Annesinin kendi üzerindeki hakkını bildiği için, nefsine bir sınır belirledi. İyiliğin sadece konuşmakla olmayacağını çok iyi biliyordu. Bilakis asıl iyiliğin anne babaya gönüllü olarak iyi davranmanın, yaptıkları iyilikleri itiraf ederek ve lezzet veren şeyleri sırf onlar için terk ederek yahut şahsi zorluklara katlanarak olacağını idrak etmişti.
 
Onu razı etmenin, dil ile de olmayacağını biliyordu. Aksine her ikisine yapılan iyilik, kalpten dışarı saçılan sonrasında tebessüm oluşturan şeydir.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın