Arapça İmla ve Kompozisyon Pdf İndir

Arapça İmla ve Kompozisyon
Arapçanın imla kurallarının işlendiği kitabet/yazılı anlatım dersi için hazırlanan bu kitapta Arap harflerinin doğru yazımı, Arapçanın imla kuralları ve noktalama işaretleri yanı sıra inşa/kompozisyon çalışmalarına yer verilmiştir.
 
Kitabı hem bir kaynak eser hem de ihtiyaç halinde kitabet dersinde takip edilecek bir ders kitabı olarak hazırlamaya çalıştık. Kitabın birinci bölümünde harflerin yazımı ve bununla ilgili kurallar, ikinci bölümde imla kuralları ve noktalama işaretleri, üçüncü bölümde ise kompozisyon çalışmalarına yer verilmiştir.
 
Öğrencilerin kendilerinin doğrudan istifade edebilmesi için kitabı Türkçe olarak hazırlanmış olup, bir ders kitabı olarak kullanılabilmesi için konulara alıştırmalar eklenmiştir. Kurallara gerekli olduğu kadar yer verilerek konuların tartışmalı ve ihtilaflı yönlerine ve Kur’an hattına özgü detaylara girilmemiştir.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın