Bilgelik Yolu Pdf İndir

Bilgelik Yolu
Konfüçyüs ve Tao ile birlikte eski Çin felsefesinin en önemli filozofu Mo Zi’nin düşünceleri ilk kez Türkçede. Savaşan Devletler Dönemi’nden (MÖ 403-221) günümüze ulaşabilen az sayıda metinden biri olan Bilgelik Yolu, Çin felsefesinin temellerini anlayabilmek için büyük önem arz ediyor.
Konfüçyüsçü ekolün kader inancına itiraz eden ve yaşamı inşa edenin bizzat insan olduğunu savunan Mo Zi, savaş karşıtı tutumuyla ve “her şeyi kuşatan sevgi”den yana tavır almasıyla bilinir. Buna göre, tüm sorunlar barışçıl yollarla halledilmelidir. Nitekim müreffeh bir toplum da ancak “her şeyi kuşatan sevgi” üzerine ve sorunların fikir teatisi yoluyla çözüme kavuşturulmasıyla inşa edilebilir.
Kimi araştırmacılara göre 19. yüzyılda İngiltere’de ortaya çıkan Faydacılık felsefesinin de temellerini oluşturan bu fikirler; savaş koşullarında nasıl karar alınması gerektiğinden yas tutarken ölçülü davranmaya, müziğin zararlarından şeylerin doğasına kadar neredeyse hayatın her alanına temas ediyor. Fevkalade sistematik biçimde tartıştığı tüm bu detaylarla Mo Zi, “İçerisinde yaşadığımız bu dünyayı nasıl dört başı mamur kılarız?” sorusunun peşine düşüyor.
Tıpkı insanlara öğütlediği gibi Usta Mo Zi de kabiliyetli olduğu işi yapıyor, yani “düşünüyor”:
“Çağımızın beyefendilerinden, bir köpeğin ya da bir domuzun kasabı olmalarını isteseniz, bu işe kabiliyetleri yoksa teklifinizi reddederler. Hâlbuki onlardan ülkeye nazır olmalarını isteseniz, kabiliyetleri olmasa bile bu işi yaparlar. Bu, sapkınlık değil de nedir!”

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*