Bilişsel Davranışçı Terapi & Kuram ve Vaka Çalışmalarıyla Uygulama Pdf İndir

Bilişsel Davranışçı Terapi & Kuram ve Vaka Çalışmalarıyla Uygulama
Düşünce, duygu ve davranışların döngüsel etkileşimi üzerine odaklanan BDT, söz konusu tekrar zincirini kırmak adına düşünce boyutunda değişim sağlamaya odaklanmayı, olumsuz ve/veya işlevsiz düşünceler ve işlevsiz kuralları kişinin işlevselliğini arttırıcı yeni düşünceler ve daha esnek kurallar ile değiştirmeyi hedefler. 1970’lerden itibaren psikoloji dünyasına giriş yapan ve günümüzde bu yerini halen etkin bir şekilde korumayı başaran bir psikoterapi ekolü olan BDT’nin güncelliğini sürdürmesinin arkasındaki en önemli etkenlerden biri BDT’ye ait tekniklerin pek çok farklı soruna ve ruh sağlığı bozukluğuna uyarlanabilmesidir. BDT ilk olarak depresyonun tedavisi için geliştirilmiş bir psikoterapi yaklaşımı olmakla birlikte kısa süre içinde pek çok ruh sağlığı bozukluğunun tedavisinde etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu kitabın amacı BDT’nin hem başlıca kullanım alanlarına hem de BDT’den yararlanılabilecek farklı konulara yönelik kuramsal ve uygulamaya yönelik bilgiler sunarak okuyucuya bilişsel davranışçı bir bakış açısı kazandırmaktır.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın