Bir Almancı Hikayesi Pdf İndir

Bir Almancı Hikayesi
Geçmiş zaman olur ki hayâli cihan değer…
Yıl 1959 henüz 12 yaşımı doldurmamış idim. Tırhan vapuru ile 3 gün 3 gecede İstanbul’a vardık dedem ile beraber. O gün, hayatıma kömür ile yazılmış kapkara bir gündür. Vakit öğle vakti, sırtıma vurduğum kilime sarılı bir yorgan ve bir yastıktan yapılmış dengim ile babamın dükkânının kapısına vardık.
Dedem:
“Al oğlunu, sana dükkân açarken sermaye olarak verdiğim paramı geri ver,” dedi.
Babam:
“Para konusunu hallederiz ama çocuğu alamam, aile düzenim bozulur,” dedi.
Dedem:
“İster al ister alma, benden bu kadar,” dedi ve beni bırakıp gitti. Ben kapının önünde bekliyordum. Vakit geçiyordu, bende akşam nerede kalacağım düşüncesi başladı. Babam ne konuşuyordu benimle ne de yüzüme bakıyordu. Bense şaşkındım, birden karşımda dedemin kardeşi Aşçı Sabri’yi gördüm, “Gel oğlum gel!” diyordu. Dengimi tekrar sırtıma aldım, aşçı dükkânına gittik beraber. Bana bir tabak pilav ve üzüm hoşafı ikram etti. Yaşamım boyunca ne o pilavı unuttum ne de o üzüm hoşafını ve o kadar tatlısını da hiçbir zaman yiyemedim. Çünkü hem aç hem yorgundum. O günü hatırladığımda hâlâ burnumun direği sızlar.
Evet, geçmiş zaman olur ki hayâli cihan değer.

Yaşar KAHRAMAN

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın