Bu Beden Benim Evim Pdf İndir

Bu Beden Benim Evim
bunca yıl ayrı düştükten sonra
zihnim ve bedenim
artık nihayet bir
 
– bu beden benim evim
 
 
Sürekli büyüdüğümüz gerçeğine kucak açmaktan hiç vazgeçmeyen bir şair Rupi Kaur. Bu Beden Benim Evim’de geçmişin, şimdinin ve insanın özünde taşıdığı potansiyelin kapısını çaldığı, yansımalarla dolu, samimi bir yolculuğa çıkıyor. Kendisiyle yaptığı o ham, dürüst konuşmalarla bize kendimizi aşkla, kabullenişle, ait olduğumuz toplulukla ve aileyle beslemeyi, değişime kucak açmayı unutmamamız gerektiğini hatırlatıyor. Kaur’un kendi çizimleriyle taçlandırdığı bu kitabında doğa ile ruhun sofrası, aydınlık ile karanlık bir arada, yan yana.
 
 
bedenim dipsiz bir kuyu
başka dünyalara açılan
aramaya gerek yok
başka hiçbir yeri
ihtiyacım olan her şey
daima bende gizli
 
– evim
 
 
“Sağaltıcı şiirler kategorisinde Rupi Kaur, kendi içinde inzivaya çekilenlerin tek ihtiyacı.”
Vogue
 
“Yirmi dört yaşındaki Rupi Kaur kendi jenerasyonunun sesi olarak adlandırılıyor.”
USA Today
 
“Rupi Kaur şiiri yeniden yaratıyor… Okurun anlamlandırmakta zorlandığı duyguları ifade etmede bir şairin hünerine sahip olduğu inkâr edilemez.”
The Economist
 
“İşte bu çok etkileyici, Rupi Kaur’un yükselişi şiir kitaplarına ilgiyi artırıyor.”
The Guardian
 
“Rupi Kaur bir rock yıldızı.”
The Star
 
“Rupi Kaur’un şu an Amerika’daki en popüler şairlerden biri olduğu sugötürmez bir gerçek.”
The Boston Globe
 
“Homeros’tan on kat fazla satıyor.”
The Cut
 
“Rupi Kaur yayıncılık dünyasının kapısını bir tekmede aşağı indirdi.”
The New York Times Style Magazine
 
“Belki de şu noktada Rupi Kaur, İngilizce konuşulan ülkelerdeki en tanınmış şair…”
Bustle

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın