Çocuğu Anlamak Pdf İndir

Çocuğu Anlamak
Zamanı üreterek tüketmek gerektiğine inanan biri olarak; 41 yıllık meslek yaşamımda gördüklerimi, yaşadıklarımı, kısaca birikimlerimi bir kitapta toplamam gerektiğini düşündüm. Elinizdeki bu kitabı yazmaya karar verdim. Kendimi, çocukları, velileri, öğretmenleri yazmaya çalıştım. Öğretmen uygulamalarının  doğrularını, yanlışlarını da dile getirdim bu kitapta.
Kitap, anne – baba adaylarına, anne – babalara ve öğretmenlere, çocuklarla sağlıklı bir iletişim kurmalarına yardımcı olacağı umularak yazılmıştır.
Doğunun köylerinde eğitime tanıklık eden, birçok öğretmen arkadaşın eğitim faaliyetlerini ve köylülerle yaşanan diyalogları da bu kitapta bulacaksınız. Uygulamadan kalksa da müfettişlerin yapmış olduğu denetim faaliyetlerine (teftişe) de, onların hoşgörüsüne sığınarak  yer verdim.
İstedim ki; kitap eksiksiz olsun, her okuyan bir şeyler bulsun. Yalın, anlaşılır ve konuşur gibi yazmaya özen gösterdim, kitabın kolay okunmasını, eğlenceli olmasını istedim. Bunun için kitabın içine uygun düşen görselleri, anlamı zenginleştiren fıkraları, esprileri, ilginç olayları serpiştirdim. Daha anlaşılır bir ifadeyle söylemem gerekirse, okuyucu bu kitaba verdiği ücrete acısın istemedim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*