Çocuğunuzun İlk Öğretmeni Sizsiniz Pdf İndir

Çocuğunuzun İlk Öğretmeni Sizsiniz

Çocuğunuz henüz okula başlamadan önce, öğrenme açısından kritik öneme sahip dönemlerden geçer.
Waldorf eğitiminde tanınmış  Rahima Baldwin Dancy, bir çocuğun doğumdan altı yaşa kadar aşama aşama yaşadığı öğrenme macerasını anlatıyor. Doğru zamanda doğru şekilde çocuğunuzun doğal gelişimini desteklemeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve tecrübeyi kazanmanızı sağlıyor.
Günümüzde  küçük çocuklar öğretici kitaplar, kartlar, videolar, ve elektronik aletlerle aşırı derecede uyarılıyor. Amaç hayata iyi bir başlangıç yapmalarını sağlamak. Fakat bu arada çocukların yetişkinler gibi olmadığı unutuluyor.  Çocuklar büyürken her yaş döneminde farklı bir ivmeyle farklı bir tarzda yeni şeyler öğreniyorlar. Bizim yardımcı olmak niyetiyle yaptıklarımız, aslında onlara zarar verebiliyor
Elinizdeki kitap yirmi yıldır birçok ebeveynin başvurduğu klasikleşmiş bir rehber. Bu yeni baskıda kaynaklar baştan aşağı güncellendi ve “disiplin”, “erken dönem çocuk eğitimi programları”, “tuvalet eğitimi”, “ev yaşamını bir müfredat gibi kullanma” konularında  yeni bilgiler ilave edildi. Rahima’nın dil edinimi  ve bilişsel gelişimden, uygun oyuncak seçimi ve çocuğun sanatsal yeteneklerini beslemeye kadar değindiğiçok sayıda  başlık, çocuk yetiştirme üzerine akılcı bir yaklaşım sunuyor. Bu yaklaşım sayesinde bizler anne baba ve ilk öğretmen olarak rolümüzün hakkını verirken çocuklarımız da çocuk olmanın tadını çıkarabiliyorlar.
 
Bir yandan gerçekten akıllı çocuklar yetiştirirken bir yandan da kendi zekâsını ve iç dünyasının zenginliklerini keşfetmek isteyenler için olağanüstü bir eser.
JOSEPH CHILTON PEARCE, Magical Child
 (Muhteşem Çocuk) kitabının yazarı
Sağlıklı zihinsel ve duygusal gelişimin  temelini atmak için sağduyuya dayanan tavsiyelerde bulunan müthiş bir kitap!  Rahima, modern dünyanın çetin koşullarında iyi çocuk yetiştirmek isteyen anne babalar için donanımlı, bilge bir rehber.
JANE M. HEALY, PHD,

Farklı Öğrenen Çocuklar ve Çocuğunuzun Gelişen Zihni kitaplarının yazarı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*