Delişmen Oyun Sanatı Pdf İndir

Delişmen Oyun Sanatı
Nereye bakarsanız bakın, fiziksel oyun—gürültülü patırtılı delişmen etkinlik—olağan olmaktan çıkarılıyor. Beden eğitimi dersleri azalıyor, teneffüslerdeki serbest etkinlik kısıtlanıyor, hatta bazı yeni okullar bahçesi bile olmayan binalarda açılıyor. Çocukların bilgisayar ve konsoldaki sanal hırgür oyunlarına yönelmesi şaşırtıcı mı gerçekten?
 
Dr. DeBenedet ve Psk. Dr. Cohen ise bu düzeni sarsıp tepetaklak etmeye kararlı—hem de gerçek anlamıyla! Jimnastik, dövüş sanatları, bale, geleneksel sporlar, hatta hayvan davranışı gibi farklı alanlardan türettikleri düzinelerce hareketli oyunu sıkı bağlar kurmak, olumsuz davranışları gidermek, özgüven geliştirmek ve daha pek çok farklı amaç için nasıl kullanabileceğimizi anlatıyorlar. Bu oyunlar eğlenceli ve maliyetsizdir, üstelik pek çok yönden hem çocukların hem ebeveynlerin sağlığına yararlıdır. Öyleyse şu elektronik cihazlarımızı bırakıp delişmen oyunlara başlayalım!
 
 
 
 
 
“Delişmen oyunu destekleyen esin dolu bir savunu! Sizi temin ederim ki bu kitabın yalnızca birkaç sayfasını okuduğunuzda bile kendinizi yerde, çocuğunuzla güreşip kahkahalar atar halde bulacaksınız!” —Michael Thompson, Kâbil’i Yetiştirmek ve Sıkı Dostlar, Amansız Düşmanlar yazarı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*