Dijital Çağda Öğretim Teknolojileri İle Türkçe Eğitimi Pdf İndir

Dijital Çağda Öğretim Teknolojileri İle Türkçe Eğitimi
Teknoloji kapımızı çaldı ve içeri izinsiz girdi, Peki, sizce buna kayıtsız kalmak mümkün mü? Kayıtsız kalmayan ülkeler çoktan uluslararası başarı elde etti bile. Biz de öğrencilerimize teknolojik bir eğitim ortamı sağlayıp PISA, TIMSS ve PIRLS gibi uluslararası sınavlarda ilk sıralarda neden olmayalım?
Üreten öğretmenler olarak üreten öğrenciler yetiştirmek için öğrencilerinizle en çok yaptığınız etkinliklerde başlamaya ne dersiniz? Derslerinizde en çok neler yapıyorsunuz? Konu anlatımı, testler, bulmacalar, yarışmalar ve daha niceleri… Sınıf panolarını düşünün, sınırsız bir kapasiteye sahip olmasını ister misiniz? O zaman Padlet ile sınırsız bir dünyanın içine girebilirsiniz. Her hafta içinde videoların, bağlantı adreslerinin, seslerin ve yüzlerce sayfası olan dosyaların olduğu dijital panolar hazırlayacaksınız ve bir hafta önce yaptığınız pano asla çöp olmayacak, arşivlenecek. Bunu hayal edebiliyor musunuz? Hayal edin; çünkü Storybird ile de her bir öğrenciniz yazar olacak ve her birinin kendine alt bir hikâye kitabı olacak. Kahoot ile herkesi harekete geçireceksiniz. Heyecanın dorukta olduğu yarışmalar düzenleyecek yarışırken öğreneceksiniz. Konu anlatımlarınızı yaparken tahtaya ne çizsem ya da akıllı tahtaya hangi görüntüleri getirsem derdiniz de olmayacak. Prezi ile film ve animasyon tadında sunumlar hazırlayacaksınız ve bu sunumların içine dünyayı yerleştirebileceksiniz. Okul dışında öğrencilerle iletişiminiz hiç kesilmeyecek Beyazpano ile sanal bir sınıfınız olacak, bu sınıfı öğrencilerinizin yanı sıra veliler de takip edebilecek. Sınıfınızın içine pek çok şeyi yükleyebilecek ve hatta geniş bir kütüphane bile oluşturabileceksiniz.
 Teknoloji hiçbir zaman öğretmenin yerini alamayacak; ama teknolojiyi bilen öğretmen ile bilmeyen öğretmen arasında çok önemli farklılıklar ortaya çıkacak. Peki, siz buna hazır mısınız?

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*