Doğu Karadeniz Üzerine Sosyal Araştırmalar Pdf İndir

Doğu Karadeniz Üzerine Sosyal Araştırmalar
Elde mevcüt bu araştırma, Doğu Karadeniz Bölgemizin kök-paradigmasını oluşturan Trabzon ve çevresi Sosyo-Kültürel kimlik yapısını incelemektedir. Trabzon temel konfigürasyonu oluşturması kaydı ile, diğer Doğu Karadeniz illeri ile olan Rize, Artvin, Giresun ve Ordunun toplumsal ilişkiler sistemi de incelememizin alt yapısını oluşturmuştur. Böylece, bu güne değin bölgede oluşan sosyo-antropolojik ve ekonomik değişmelere dikkat çekilmiş ve alan araştırması şeklinde okuyucuya sunulmuştur.
“Doğu Kradeniz Üzerine Sosyal Araştırmalar” başlığı altında sunulan araştırmada üç ana başlık bulunmaktadır. Bunlar:
Birinci Kısım:
Doğu Karadeniz Bölümünde Çay-Mono Kültürü Ve Sosyo Ekonomik Değişme
İkinci Kısım:
Trabzon’da Şehirleşme Eğilimleri Ve Kenar Mahalle Hayatı
Üçüncü Kısım:
Doğu Karadeniz’de Etnik Grup İddiaları Ve Misyonerlik Faaliyetleri
başlıklarını taşımaktadır.
 
İlk iki araştırma ayrı konularda ve bağımsız birer çalışma olup, kendi modelleri çerçevesinde bir bütün oluşturmaktadır. Bu nedenle asli yapıları muhafaza edilerek sunulmuşlardır. Üçüncü araştırma ilk bakışta önceki iki araştırmadan bağımsız, daha doğrusu ilintisiz gözükmesine rağmen bölge insanının karşı karşıya bulunduğu tehlikeli bir probleme dikkati çekmektedir.
Prof. Dr. Zeki ARSLANTÜRK

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın