Ebeveynlere Kısa Notlar Pdf İndir

Ebeveynlere Kısa Notlar
Bu kitabı anaokulu ve özel okul deneyimlerimden faydalanarak; ailelere bir rehber olması için kaleme aldım. Çocuklar ile yakından, iç içe olduğum süreçte edindiğim tecrübeler ışığında oluşan kitap; okul öncesi ve okula başlama dönemi ile ilgili ebeveynlerden en çok soru aldığım 16 konu başlığından oluşuyor.

Günlük yaşamda ev içinde başlayan iletişimsizlik ve çatışma çocukların geleceğine de etki etmektedir. “Peki ev içi kurallarımızı, sınırlarımızı doğru bir iletişim ile nasıl belirleyebilir ve çocuklara aktarabiliriz? Doğru iletişim anahtarları neler? Nasıl bir ailesiniz? Çocuklarda teknoloji kullanımı nasıl olmalı? Öfke nöbeti geçiren çocuğa nasıl yaklaşmalı? Okul öncesi ve ilkokul sürecinde çocuğun psikolojik ihtiyaçları neler?” gibi konuları öneriler ile anlattım.

Adına “Ebeveynlere Kısa Notlar” dedim. Çünkü tempolu hayatın içinde, anne ve babalara öz notlar ile hızlı motivasyon ve fikir rehberi olsun istedim. Dilerim birçok ebeveynin sorularının cevapları ile ilgili farkındalık yaşayacağı bir kitap olur. Keyifli okumalar dilerim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*