Ek Almanak Pdf İndir

Ek Almanak
Türkiye’nin son yıllardaki kültürel çölleşmesi karşısında bir inadın ifadesi olan Eleştirel Kültür —daha bilindik ismiyle EK Dergi— beş yıllık online birikimin ardından EK Almanak adıyla kâğıda dönüyor ve “Eleştiri, tam da şimdi!” diyerek yola çıkıyor. 
 
Hasan Aksakal’ın editörlüğünde, türler-ötesi bir kültür-sanat seçkisi sunan EK Almanak, klasik ve çağdaş resimden Amerikan ve Avrupa sinemasına, karikatürden modernizmin estetiğine, Nazilerin sanat politikalarından Soğuk Savaş dönemi Fransız entelektüel dünyasına, kapitalizmin ve sosyalizmin işlediği suçlardan Yunan tragedyalarına, dünya klasiklerinden Türk edebiyatına uzanan, altısı çeviri, on biri telif olmak üzere, toplam on yedi yazı ve iki söyleşiyi bir araya getiriyor. Bir diğer ifadeyle, EK Almanak’ın bu ilk cildi, Abrecht Dürer’den Theodore Gericault’ya, Gustave Dore’den Michel Foucault ve postmodernizmdeki komünizm karşıtlığına, Victoria dönemi emperyalizminin acımasızlıklarından modernist edebiyat ve estetiğinin tarihine, Tristan Tzara ve Andre Breton’dan Herman Melville’in Moby Dick’ine, Hollywood tarihinden Arrabal Jodorowsky ve Luis Bunuel sinemasına, Orhan Veli’nin poetikasından Umut Sarıkaya’nın karikatürist olarak portresine dek pek çok konuyu kapsamlı bir biçimde ele alıyor.
 
İçindekiler:
Kargaşanın Ölçüsü: Dürer’in Ezilen Köylüler Anıtı
AMIR DJALALI
Grinin Ruhu
DONALD KUSPIT
Théodore Gérıcault ve Sanatı: Tuhaf ve Vahşi Bir İnsanlık Anlatısı
SERTAÇ DİNÇER
Gustave Doré-Rüya Makinesi
GUY COGEVAL
Modernizm Anti-Modernist miydi?
Geç Victoria Çağından Hiroşima’ya Bir Panorama Denemesi
HASAN AKSAKAL
Nazilerin Sanat Politikalarında Sanat Tarihçilerinin Rolü
OSMAN ERDEN
Foucault, Komünizm Karşıtlığı ve Küresel Teori Endüstrisi
GABRIEL ROCKHILL
Tzara veya Breton: Islak Kâğıttan Kaplanlar
YİĞİT ÖZDEMİR
Mike Davis ile Sosyalizm ve Kapitalizmin Suçları Üzerine Söyleşi
Meagan Day
 
Bir Türk Romanı Niçin Yoktur?
MURAT BATMANKAYA
Bütün Okyanusların Balinaları, Birleşin!
MAHMUT ŞENOL
Thersites ya da Doğruyu Söylemek
ALİ ŞİMŞEK
Bir Yazı Yolcusu Olarak Ferit Edgü Metinleri
ERİNÇ BÜYÜKAŞIK
Arrabal Jodorowsky ve Geç Dönem Bunuel Sineması Üzerine Karşılaştırmalar
TAN TOLGA DEMİRCİ
Umut Sarıkaya’nın Sanatı ve Bir Naber Dergi Panoraması
AYŞENUR TANRIVERDİ
Hollywood: Mutsuz İnsanların Hikâyesi
ERTEKİN AKPINAR
Orhan Veli Şiirinde Toplumculuk
İSMAİL SÜRÜCÜOĞLU
Gültekin Emre’den Akrostiş Şair Portreleri
ERKAN KARAKİRAZ
Gözetleme Deliğinin Ardında Ne Var?
TOLGA BAYBARS
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın