Filtresiz: Instagram İş Dünyasını, Şöhreti ve Kültürü Nasıl Dönüştürdü Pdf İndir

Filtresiz: Instagram İş Dünyasını, Şöhreti ve Kültürü Nasıl Dönüştürdü
“Her ay aramızdan bir milyarı aşkın kişi Instagram kullanıyor. Yemeğimizin, yüzlerimizin, en sevdiğimiz manzaranın, ailelerimizin ve ilgi duyduğumuz şeylerin fotoğraflarını ve videolarını çekip paylaşıyoruz, bunların kim olduğumuzla ya da olmayı arzuladığımız kişiyle ilgili bir şeyler yansıtmasını umuyoruz. Bu gönderilerle ve birbirimizle etkileşim kurup, daha derin ilişkiler, daha güçlü ağlar ya da kişisel markalar kurmayı hedefliyoruz. Bu sadece modern hayatın işleme şekli.”
 
Ödüllü gazeteci Sarah Frier, Instagram’ın son on yılın kültürel açıdan en belirleyici uygulamalarından biri oluşunun daha önce hiç anlatılmamış iç yüzünü gözler önüne seriyor.
 
2010 yılında, Kevin Systrom ve Mike Krieger, Instagram adında bir fotoğraf paylaşım uygulaması yayınladı, uygulamanın basit ama karşı koyulamaz tek bir özelliği vardı: Çektiğiniz her şeyi daha güzel göstermek. Piyasaya sürülmesinden sadece on sekiz ay sonra Facebook’un dikkatini çekti, yalnızca on üç çalışanı varken Mark Zuckerberg şirketi o dönem için tarihi bir meblağa, 1 milyar dolara satın aldı. Ancak kurucular, uygulamalarını sosyal ağ devi içinde koruyarak ayrı bir şirket olarak devam ettirdiler ve Facebook’un her ne pahasına olursa olsun büyüme felsefesine direnerek, yaratıcılığı ve şöhreti öne çıkaran stratejilerini sürdürdüler. Instagram bir milyar kullanıcıya ulaşmak üzereyken, bir zamanlar kurucuların özerkliğini destekleyen Zuckerberg, Instagram’ın başarısı tarafından tehdit edildiğini hissetmeye başladı ve işler de bu noktada değişti.
 
Kuruluşundan bu yana Instagram’ın eğlenceli ve basit arayüzü, kolektif hayal gücümüzü ele geçirdi ve hızla bir yaşam biçimi haline geldi. Filtresiz, Instagram’ın sadece yeni bir sektör yaratmakla kalmayıp toplumumuzu nasıl etkilediğini inceleyerek teknolojiyle ilişkimize ve mükemmellik arzumuza dikkat çekiyor. Beğensek de beğenmesek de artık dünya farklı görünüyor…
 
“Eğer Aaron Sorkin Sosyal Ağ filminin devamını çekmek isterse, kaynak tam burada. Silikon Vadisi’nin en büyüleyici ve tehlikeli satın almalarından birinin iç yüzü. Filtresiz, bir sanş, zekâ ve strateji hikâyesi.”
–Inc.
“Derinlemesine araştırılmış… Frier, etkileyici bir kıskançlık hikâyesi anlatıyor… Davut ve Golyat’ın mücadelesi, Frier tarafından başka bir hikâyeyle, Instagram’ın sanatsal filtreleriyle bilinen bir fotoğraf uygulamasından, ‘yaratıcıların’ yaratıcısına dönüşümüyle ustaca iç içe geçiyor.
—Financial Times

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın