Foucault’yu Nasıl Okumalıyız? Pdf İndir

Foucault’yu Nasıl Okumalıyız?
Michel Foucault son derece kabiliyetli bir düşünür, siyasal aktivist, toplum kuramcısı, kültür eleştirmeni ve de yenilikçi bir tarihçiydi. Fikirleriyle bugün bizim iktidar, cinsellik, delilik ve suç gibi çok tartışılan meselelere bakış açımızı şekillendirdi.

Yazar Johanna Oksala çalışmasında Foucault’nun geleneksel kanıları parçalamamız ve yeni düşünme biçimleri inşa edebilmemiz için bize verdiği kavramsal mühimmatı keşfe çıkıyor. Neticede kendi düşünme kipliklerimizin, mevcut deneyimlerimizin, pratiklerimizin ve kurumlarımızın tartışılmazlığını sarsmak için bunların tarihselliğine vurgu yapan Foucault hakkında doyasıya öğretici bir iş çıkıyor ortaya.

Nasıl Okumalıyız? serisi hazırlanırken son derece basit ama yenilikçi bir fi¬kirden yola çıkıldı. Daha önceleri büyük düşünürleri ve yazarları okumaya yeni başlayanlar için hazırlanan çalışmalar genellikle kısa yaşam öyküleri, eserlerin özlü birer özeti ya da bunların bir arada sunuldu¬ğu kitapçıklar şeklinde olurdu. Fakat Nasıl Okumalıyız? uzman eliyle hazırlanmış, okuru doğrudan eserlerle buluşturan bir seri. Bu seri hazırlanırken, bir yazarın söylediklerini bü¬tünlüklü olarak anlayabilmek için o yazarın kullandığı kelimelere daha yakından bakmak ve bu kelimelerin nasıl yorumlanacağını bilmek gerektiği gerçeğinden yola çıkıldı.

Simon Critchley
 

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*