Geçmişten Günümüze Bilinmeyen Tarihimiz 7-G-16 Pdf İndir

Geçmişten Günümüze Bilinmeyen Tarihimiz 7-G-16
Bilinmeyen veya az bilinen tarih konularımızı içeren bu kitabımızda birbirinden ilginç konular yer almaktadır.

Yasef Nasi’nin Türkiye’de ve dünyada Filistin’de bağımsız bir Yahudi Devleti kurmayı esas alan ilk siyasal siyonist olduğu detaylı olarak bu kitabımızda açıklanmıştır.
“Türk ekvatoru” tabiri ilk defa bu kitabımızda konu edilip, Doğu ve Batı Türk Yarım Küreleri’nin nasıl ortaya çıktığı anlatılmıştır.
Matbaanın bize geç gelişi, özellikle İslâmiyet’i itham etmenin bir vasıtası olarak hâlâ canlılığını korumakta, bunun böyle olmadığı yazımızda izah edilmektedir.
Az bilinen tarih konularımızdan olan 1770-1774’de Akdeniz’de Türk-Rus Harbi, okuyucularımız tarafından ilginç bulunacağı için kitabımıza alınmıştır.
“Avrupa Birliği’ne Uyum Yasaları” bizde yeni ortaya çıkmamıştır. Bunların başlangıcı 1839 Tanzimat ve 1856 Islahat Fermanları’dır. Bu fermanların arka planları kitabımızda anlatılmıştır.
Sultan II. Abdülhamid’i Hal’ Olayı ve Mahmut Şevket Paşa Suikastı’nın sebepleri, tarihlerde anlatılanların dışında perde arkalarına bakılarak içyüzleri ortaya konulmuştur.
Düşmanlarımıza “gel yerleş” dercesine iki vatan toprağı Trablusgarp ve Batı Trakya üzerinde oynanan oyunlar ve kayıplarındaki perde arkaları tarihimizin acı anıları olarak kitabımızda yer almıştır.
Çok partili siyasi hayatımızda kötü muhalefet örnekleri II. Meşrutiyet Devri’nde ortaya çıkmış, günümüzde “kötü örnek”i ise bir anamuhalefet partisi lideri “İktidarların hata yapmasını ister, bu hataları büyüterek onu yıkmak isterdik” şeklinde belirterek kötü örneklerin devam ettiğini itiraf etmiştir. Bu konumuzun da özellikle politikacılarımıza vatanın selametine yönelik dersler vereceğine inanıyoruz.
Tarihimiz’de büyük devletler, ülkemizde hep kendi menfaatlerine uygun düzen arayışları içinde bulunmuşlar, pek çok olayın tayin edicisi bunlar olmuşlardır. Kitabımızdaki son iki yazıda bunlar anlatılmaktadır.
Bilinmeyen veya az bilinen tarih konularımız pek çoktur. Bunlardan size bir demet olarak sunduğumuz kitabımızın faydalı olması dileğimizdir.

Süleyman Kocabaş

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın