Gel Sevdiğim Pdf İndir

Gel Sevdiğim
GEL SEVDİĞİM
 
Hasretinle yanar özüm
Geceye benzer gündüzüm
Gülmez oldu sensiz yüzüm
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Bu ayrılık hançer gibi
Yaraladı yüreğimi
Bir göreyim gül cemâli
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Bir garibim bahtım kara
Yüreğimde derin yara
Belki çıkmam sonbahara
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Sensiz her şey kaldı yarım
Bitmez oldu âhüzarım
Gelmez sensiz yaz baharım
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Nerden gördüm zalim seni
Çölde Mecnun ettin beni
Garip canda yaktın teni
Merhamet et gel sevdiğim
 
Artıyor eksilmez âhım
Arş’a çıktı bak eyvahım
Beklerim olmaz sabahım
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Garip gönlüm seni arar
Sensiz her gün ömre zarar
Hangi tabip yaram sarar
Merhamet et gel sevdiğim.
 
Hasretinle bağrım yanar
Dilim her gün seni anar
Sensiz yaram durmaz kanar
Merhamet et gel sevdiğim.
 
ZA’ÎFÎ’yem bak biçare
Artıyor gönlümde yâre
Ciğer bölük pâre pâre
Merhamet et gel sevdiğim.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın