Gözyaşları İyileştirir: Çocuklarımızı Nasıl Dinleriz? Pdf İndir

Gözyaşları İyileştirir: Çocuklarımızı Nasıl Dinleriz?
Özünde dinleme olan yeni bir ebeveynlik tarzına sıcak ve kişisel bir giriş.

 
Bebeği ya da küçük çocuğu olan ebeveynlerin baş etmesi gereken en zor şeylerden biri gözyaşlarıdır. Bebekleri ağladığında, anne babaları onları susturmak için uğraşırlar. Yeni yürümeye başlayan çocuklar öfke nöbeti geçirdiğinde de, onların dikkatini dağıtmaya, onları konuşarak ikna etmeye çalışır veya bunun pek uzun sürmeyeceğini umarak ağlamalarını görmezden gelirler. Çünkü genellikle ebeveynliğin başarısı çocukların ne kadar ağladığına göre değerlendirilir.
 
Gözyaşları İyileştirir, işte bu geleneksel ebeveynlik yaklaşımında yaşanabilecek en köklü değişimin, ebeveynlerin çocuklarının gözyaşlarına verdikleri tepkilerin değişmesine bağlı olduğunu gözler önüne seriyor. Çocuğunuzun duygularını engellemeye çalışmak yerine onları dinlemeye geçerek ebeveynliğinizi nasıl dönüştürebileceğinizi, onunla nasıl güçlü bir bağ kurabileceğinizi ve onun üzüntülerine verdiğiniz tepkilerdeki basit değişikliklerle ebeveynlik zorluklarınıza nasıl çözüm getirebileceğinizi anlatıyor.
 
Aynı zamanda bu kitapta, çocuğunuzun zorlu anlarıyla mücadele ederken kendi duygularınıza yardımcı olmaya yönelik ipuçları bulabilir, istediğiniz gibi ebeveynler olabilmeniz için kendinizi nasıl besleyip destekleyebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.
 

“Çocuğunuza elinizdekinin en iyisini vermek istersiniz ve Kate’in Gözyaşları İyileştirir’de sunduğu içgörü ve uygulamalar tam da ihtiyacınız olan, sevgi ve özgüveninizi, ağlayan çocuğunuzun hissetmesini sağlayacak araçlar.”
–Patty Wipfler, Listen: Five Tools to Meet Your Everyday Parenting Challenges’ın yazarı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*