Günlük Yaşam Aktiviteleri Pdf İndir

Günlük Yaşam Aktiviteleri
Merhaba
Ergoterapi bireylerin anlamlı ve amaçlı okupasyonlara katılımını sağlayarak sağlık ve iyilik halini geliştirmeyi hedefleyen yegâne meslektir. Ergoterapinin primer hedefi bireylerin günlük yaşamda bağımsızlığını ve okupasyonel performansını artırarak toplumsal katılımlarını sağlamaktır. Bu bağlamda temel ve yardımcı günlük yaşam aktivitelerinin detaylı olarak değerlendirilmesi ve kapsamlı değerlendirme sonrasında danışanlar için müdahale ve tedavi programının oluşturulması ergoterapistler için en önemli yaklaşımlardan biridir.
Günlük yaşam aktivitelerine yönelik olarak kapsamlı değerlendirme ve müdahale yaklaşımlarını anlatan herhangi bir ders kitabının olmaması nedeniyle bu kitabı ergoterapi öğrencilerine ve ergoterapistlere temel ve yardımcı günlük yaşam aktivitelerini kapsamlı değerlendirme, analiz etme ve müdahale yöntemlerini ayrıntılı ve uygulamalı olarak öğretmek üzere hazırladık. Bu anlamda her ergoterapistin lisans eğitimi sırasında temel olarak öğrenmesi gereken “Günlük Yaşam Aktiviteleri” dersinin tüm öğrenme çıktılarını içeren bir ders kitabıdır.
Kitabın birinci bölümünde temel ve yardımcı günlük yaşam aktiviteleri değerlendirme ve müdahale yöntemleri uygulamalı olarak resimlerle detaylı olarak anlatılmıştır.  Kitabın ikinci bölümünde ise spinal kord yaralanmaları, travmatik beyin yaralanmaları, romatolojik hastalıklar, multiple skleroz, otizm, kardiyopulmoner hastalıklar, vestibuler bozukluğu olan hastalar, kanserli bireyler, geriatrik bireyler, ampute bireyler, serebral palsi ve uyku bozukluğu olan bireylerde günlük yaşam aktiviteleri problemleri, günlük yaşam aktivitelerinin nasıl değerlendirileceği, müdahalede dikkat edilecek konular ve müdahale yaklaşımları ayrıntılı olarak yine görseller ile anlatılmıştır.
Bu kitabın yazılmasında katkıda bulunan ve emek veren tüm arkadaşlarıma, kitaptaki resimlerin çekiminde konu mankeni olan doktora öğrencim Uzm. Erg. Fatma Gün’e ve Hipokrat Yayınevine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.
Her zaman olduğu gibi bu kitabın yazım sürecinde de beni destekleyen sevgili eşim Prof. Dr. Ali Bumin ve kızlarım Gizem ve Selin’e sonsuz teşekkürler…
Faydalı olması dileğiyle hepinize iyi okumalar dilerim…
Prof. Dr. Gonca Bumin
01.01.2021, Ankara

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın