Günümüzde Eğitim Pdf İndir

Günümüzde Eğitim
Bu kitap, John Deweynin 1897den 1938e kadar değişik dergilerde yayımladığı makalelerden oluşmaktadır. 1928de dönemin Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necatinin öğretmenlere hediye ettiği Deweynin “Demokrasi ve Eğitim” kitabı, yeni hayatımızda yeni bir sayfanın da açıldığının bir işaretidir.

Bu tarihlerden sonra Deweynin bazı kitapları ve makaleleri Türkçeye çevrilmiştir. Ancak tozlu dergilerin sayfaları arasında kalmış pek çok makalesi, hâlâ derli toplu halde çevrilmeyi bekliyordu, işte elinizdeki bu kitap, bu açığı gidermeye yöneliktir.

Pek çok yerli ve yabancı eğitimcinin demokratik eğitim düşüncesinin ne olduğunu kavrama konusunda Deweynin eserlerinin pek çok açıdan çok ufuk açıcı olduğunu düşündüğü göz önüne getirildiğinde, bu kitabın ülkemizde eğitimin demokratikleşmesi serüvenine ve eğitim meselelerinin demokratik bir biçimde tartışılmasına ortam oluşturmada yardımcı olacağı söylenebilir.

Çeviren: Talip Öztürk Mustafa Bektaş Bülent Alagöz Nihan Erol Zihni Merey Kasım Yıldırım Özgür Aktaş Gökçe Kılıçoğlu Hakan Dündar Ayşe Bilgiç Bahri Ata Neval Akça Filiz Zayimoğlu Öztürk Harun Er Betül Timur Mehmet Ülger Sümer Aktan Tuba Şengül Adnan Altun Adem Öcal Cemil Cahit Yeşilbursa Muhammet Özdemir Çetin Çetinkaya Selahattin Kaymakcı Mehmet Kandemir Kerem Çolak Ebru Gençtürk Osman Çakır Yusuf İnel Namık Kemal Yeşiltaş Nadire Emel Akhan Şahin Oruç Nihat Şimşek Elif Kaldırım Aladağ Hatice Demirkaya Gedik Ayten Kiriş Serkan Timur Hasan Özcan Ömer Faruk Sönmez Ahmet Tokdemir Yasin Doğan Osman Sabancı Hakan Akdağ Ramazan Alabaş Hüseyin Çalışkan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*