Halk Sağlığı ve Beslenme Pdf İndir

Halk Sağlığı ve Beslenme
Sevgili okurlar,
Sağlıklı yaşam birey ve toplum için en temel hedef olup sağlıklı beslenme bu hedefin öncelikli alanları arasındadır. Sağlıklı beslenme hedefine ulaşabilmek için sağlığın korunması ve geliştirilmesi perspektifi esastır. Bununla birlikte, toplumda beslenme ile ilgili yaşanılan sorunların bilimsel kanıtlarla ortaya konulması, bireysel ve toplumsal mücadele yöntemlerinin tanımlanması, yapılanların izlenmesi ve değerlendirilmesi için mekanizmaların oluşturulması önemlidir. Bu adımların tamamı halk sağlığının temel prensipleriyle de son derece uyumludur. Halk sağlığı perspektifinin beslenme alanına kazandırdığı zenginliğin bilim insanları ve alanın uygulayıcıları tarafından iyi anlaşılarak oluşturulmuş değerli birikimin birey ve toplum sağlığına yansıtılması etik açısından da önemli bir sorumluluktur.
Bu kitap, yukarıda tanımlanan bir sorumlulukla, halk sağlığı alanında beslenme ile ilgili konularda küresel bir pencereden ve koruyucu sağlık yaklaşımlarına öncelik verilerek yazılmıştır. İçerikte yer alan bilgilere beslenme alanına ilgi duyan halk sağlığı çalışanları başta olmak üzere bütün sağlık profesyonellerinin yararlanabileceği şekilde yer verilmiştir. Kitap, beslenme konusunda halk sağlığı bakış açısı kazanmak ve bu bakış açısını geliştirmek isteyenlere yönelik olarak  hazırlanmıştır. Bilimin gelişimi ile uyumlu olarak içeriğin gelecekte güncellenebilmesi olanaklıdır.
Kitapla ilgili hazırlıklarımın olgunlaşma sürecine katkıları olan aşağıda yazılı olan kişilere teşekkür ederim.
Akademik yaşam serüvenimde gelişmeme, ilerlememe önemli katkıları olan halen aktif çalışan, emekli olan, yaşama veda etmiş bütün hocalarıma, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Halk sağlığı çalışmalarım sırasında beni toplum beslenmesi alanına yönlendiren ve kitabın hazırlık sürecine katkı sunan sevgili hocam Prof. Dr. Sabahat Tezcan’a ve onun şahsında akademik birikimime katkı sunan hocalarıma teşekkür ederim.
Kitabın hazırlık aşamasında değerli görüşleri ile katkı sunan meslektaşım sevgili hocam Prof. Dr. Ferda Özyurda’ya, meslektaşım ve sevgili arkadaşım Öğr. Gör. Dr. Meltem Şengelen’e, sevgili arkadaşım Sn. Ayten Şahin’e çok teşekkür ederim.
Sevgili anne ve babam başta olmak üzere aileme teşekkür ederim.
İçeriğin bütün sağlık emekçileri için yararlı olabilmesini diliyorum.
Prof. Dr. Dilek Aslan
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Halk Sağlığı Anabilim Dalı

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın