Hilafet’ten Cumhuriyet’e Ortadoğu’da Kırmızı Harita Pdf İndir

Hilafet’ten Cumhuriyet’e Ortadoğu’da Kırmızı Harita
2020’de patlak veren korona pandemisi, küresel enerji sisteminin ve jeopolitik düzenin değişeceği tartışmalarını daha fazla gündeme getirdi.

Oysa tam yüz sene önce San Remo’da İngilizler ve Fransızlar Ortadoğu petrollerini Türklerin elinden nasıl alacaklarını tartışıyorlardı. Amerikalılar buna itiraz etmiş; İngiltere, Fransa ve ABD arasında yeni bir rekabet başlamıştı.

Müttefiklerin rekabetini sona erdirmek üzere Hilafet ve Musul Türklerden alınıp Kırmızı Harita masaya yatırılacaktı.
Bu jeopolitik mesele, Türkiye’de hilafetten cumhuriyete geçişin başlıca sebeplerinden biridir.
Bu kitapta;
• Osmanlı’yı uçuruma sürükleyen İngiliz – Alman rekabetini,
• Rothschild destekli şirketlerin Rockefeller şirketleriyle rekabetini,
• Arapların Osmanlı’dan ayrılışını,
• Osmanlı sonrası Anadolu ve Suriye’de yaşananları,
• Hilafet lehinde konuşan M. Kemal Paşa’nın niçin politika değiştirdiğini,
• Amerikalıların bölgeye girişiyle Kırmızı Harita’nın çizilişini,
• Lozan’da Türklere bırakılmayan boğazların Montrö’de niçin bırakıldığını,
• Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye girişinin perde arkasını, Türk, Alman, İngiliz ve Amerikan belgeleri üzerinden okuyacaksınız.
“Türkiye’de laik ve cumhuriyetçi bir rejimin devamı Majestelerinin Hükümeti çıkarına uygun ise… Musul meselesinde tatmin edecek bir çözüm yolu bulmalıyız”
İngiliz Elçisi Sir R. Lindsay, Ocak 1926.
“Britanya’nın savaşı sürdürmesi, Musul’daki petrolün boru hattıyla Akdeniz’e bağlanmasına bağlıdır.”
7 Mart 1941 tarihli Alman raporu.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın