İkbal’in Konuşma ve Yazıları Pdf İndir

İkbal’in Konuşma ve Yazıları
Merhum allame Muhammed İkbal’in edebi mirasında iki önemli adres vardır: Pencab yasama Meclisi’nde yaptığı konuşmalar ve Pencab Yasama Meclisi yayınları arasında çıkan ve küçük risaleler şeklinde yayınlanmış, muhtelif konulardaki basın açıklamalarıyla eski gazete makaleleri. Bunları derlemekten maksadım, kaybolma riskine karşı bu konuşma ve yazıları muhafaza etmekle beraber, memnun olacakları ümidiyle en başta İkbal dostlarının, toplu halde, istifadesine sunmaktır.

İkbal, toplum önünde çok az konuşma yapmıştır. Basın açıklamalarının sayısı da pek fazla değildir. Gerçekten konuşmaya değer gördüğü konular söz konusu olduğunda konuşmuştur ve bu yüzden konuşmaları, o anki bir soruya verdiği cevaplar olsa da, daimi dikkat çeken bir özellik taşımaktadır.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın