İmam Hatip Nesli’nden Eğitime Adanmış Bir Ömür Hatıralar Pdf İndir

İmam Hatip Nesli’nden Eğitime Adanmış Bir Ömür Hatıralar
Bir eğitimcinin 80 yıllık hayat serüveninden damıtılarak süzülen hatıralarını anlattığı elinizdeki bu kitapta, 1940’lı yıllardan itibaren Anadolu’da yaşanan sosyal ve ekonomik değişimlerden örnekler de yansıtılmaktadır.
Arif Hoca, Ülkemizde ilk açılan yedi İmam Hatip Okulu’ndan biri olan Isparta İmam Hatip Okulunun ilk öğrencilerindendir. Bu hatıratında; aynı zamanda feyz aldığı, İmam Hatip ruhunu edindiği okulu üzerinden bir tarihe de şahidlik etmekte, yoksulluklar içinden doğan ve bugün ülkemizin en başarılı okulları olarak gösterilen ilim yuvasının/yuvalarının ortak kaderini ve serencamını da anlatmaktadır.
Yoksul köylü çocuklarının Türkiye’yi nasıl dönüştürdüğünü, bu dönemde vatanına, halkına hizmet etme azim ve heyecanlarını, dinlerini öğrenmedeki susamışlıklarını ve bu uğurda en yaşanılmaz denen güçlükler karşısında pes etmeden hedefe ulaşmadaki cehd ve gayretlerini, bu hatıratta okuyacaksınız. İnanıyoruz ki, okununca İmam Hatip nesline gıptayla bakılacak, ideal ve hedeflerine ulaşmadaki hakları teslim edilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*