İslam Tıp Tarihi & Başlangıçtan VII. / XIII. Yüzyıla Kadar Pdf İndir

İslam Tıp Tarihi & Başlangıçtan VII. / XIII. Yüzyıla Kadar
Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın üzerinde uzun yıllar çalıştığı İslam Tıp Tarihi Kitabı 2. Baskısıyla alanında ayrı bir önem arz ediyor.  Akdem yayınları ile okuyucularına kazandırılan bu eser, İslam Tıp Tarihi çalışmalarına farklılık getirmeyi,  genç ilim adamlarına Türkçe yazılmış bir eser sunmayı ve İslam Tıp Tarihini doğru bir şekilde anlamalarını amaçlamıştır.
Eser giriş ve üç bölümden oluşmaktadır. Girişte İslam Medeniyetinin tarihi boyutları ele alınmış ve İslam Medeniyeti ile Batı Medeniyeti arasında kısa bazı karşılaştırmalar yapılmaktadır. Eserde genellikle kronolojik düzenleme esas alınmıştır. Bunun için birinci bölümde ilk dönem “ İlk dönem Tıp Tarihi” ile “İslam öncesi Tıp Tarihi” ele alınmaktadır.
 Bunun ardından Hz Peygamber devrinde tıp ve bu dönemde yaşayan tabipler ile Hz. Peygamberin tıbbı yorum ve izahları, sonra Dört Halife ve Emeviler Devri’ nde  Tıp ve bu dönemde yaşayan tabipler anlatılmaktadır.
İkinci bölümde ‘Tıpta İlk Abbasi Devri ve Beytü’l- hikme’ye  mensup tabipler incelendikten sonra İslam Tıbbının İnkişaf Devri ile İbn Sina ve Sonrası İslam Tıbbının Yükselme Devri ele alınmıştır.
 Üçüncü Bölümde de Kuzey Afrika’da Mısır- Tunus hattında yaşayan İslam Tıbbının belli başlı tabipleri üzerinde durulduktan sonra ‘ İlk Dönem Endülüs Tabipleri’ ile ‘Yükselme Devri Endülüs Tabipleri’ ve eserleri hakkında bilgi verilmektedir.  
Alanında ün yapmış birçok tabib hakkında bilgi veren bu eser, özellikle tıp alanına ilgi duyan ve bu alanda faaliyet gösteren bireylerin elinde bulundurması gereken, Türkçe yazılmış eşsiz bir kaynaktır. 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın