İstanbul’daki Suriyeliler & Gündelik Hayat ve Mekan Pdf İndir

İstanbul’daki Suriyeliler & Gündelik Hayat ve Mekan
Henri Lefebvre’ye göre gündelik hayat, toplumsal olanı anlamak için önemli bir imkân sunar. Lefebvre, geriye çekilmeden, onu pasif bir şekilde deneyimleyerek günlük yaşamı kavramanın imkânsız olduğunu söyler. Eleştirel mesafe, itiraz ve karşılaştırma bir arada gitmek zorundadır.
Araştırmasını bu perspektifle yürüten Emine Uçak Erdoğan, ülkelerini terk etmek mecburi-yetinde kalan İstanbul’daki Suriyeli göçmenlerden özellikle Fatih, Beyoğlu, Eyüp, Zeytinburnu ve Başakşehir ilçelerinde ikamet edenlerin gündelik hayatlarına ve mekânsallaşmalarına odaklanıyor.
Kitapta, göç türleri içinde en ağırı olduğu vurgulanan zorunlu göçe maruz kalan Suriyeliler söz konusu olduğunda sıklıkla yapılan ötekileştirme, ayrımcılık gibi olumsuzluk üzerinden bir bakış yerine, gündelik hayat ve mekânsallaşmaya dair bulgular ortaya konuyor.
İstanbul’daki Suriyelilerin birbirleriyle ve yaşadıkları bölgelerin sakinleriyle nasıl ilişki kurduklarıyla ilgili deneyim ve anlatılar, çözüm odaklı yaklaşımla analiz ediliyor.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın