Kadıköy Life 107. Sayı Pdf İndir

Kadıköy Life 107. Sayı
Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Bu sayıda kapak dosyamızı yine Kadıköy’ün konumu oluşturdu. Nişantaşı’nın Bağdat Caddesi’ne, Beyoğlu’nun Moda’ya, Cihangir’in Yeldeğirmeni bölgesine taşındığı izlenimini yaratan Kadıköy’ün yeni görüntüsünde sözü gençlere bıraktık.
 
“KENDİMİZİ DAHA ÖZGÜR,
DAHA GÜÇLÜ HİSSEDİYORUZ”
 
Sanat ve kültür alanında seçeneklerin daha fazla olduğu Kadıköy’de kendilerini daha özgür ve daha güçlü hissettiklerini dile getiren gençler, her bütçeye uygun kafe ve yemek mekanları bulabildiklerinin altını çizdiler. Tabi ilçede kişi başına düşen yeşil alan miktarı, parklar ve sahil şeridinin fazla olması da onlar için ayrı bir tercih sebebi. Bu konuda gençlerin görüşlerinin yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Anıl Çobanoğulları’na da mikrofon uzattık.
 
TARİHİ MODA İSKELESİ VE ÖYKÜSÜ…
 
Geride bıraktığımız günlerin en çok konuşulan konularından biri de İstanbul’un simgesel yapılarından Tarihi Moda İskelesi’ndeki restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının, İBB tarafından tamamlanarak iskelenin hizmete girmesi oldu. Bu durum Kadıköylüler tarafından büyük bir takdirle karşılanırken, biz de bu sayıda Melike Çapan’ın kaleme aldığı ve Osman Öndeş’in anılarıyla süslediği yazısına sayfalarımızda yer verdik.
 
SİYAH & BEYAZ KADIKÖY HİKAYELERİ…
 
Kadıköy Life derginizin geçmişten geleceğe konsepti içinde 18 yıldır devam eden ve içinden Kadıköy geçen siyah & beyaz Kadıköy hikayeleri, bu sayıda da devam ediyor. Nurettin Ediz, Genç Osman’ın arzusuyla oluşturulan tarihin ilk at kabristanı’nı yazarken, Seyhun Binzet ise Vecihi Hürkuş’un hikâyesini sayfalarımıza taşıdı. Kadıköylü bir Cumhuriyet öğretmeni Pervin Öztabağ’ın anılarını Pınar Baltacı aktarırken, Yiğit Uygun da Beylerbeyi Sarayı’na farklı bir pencereden baktı. Barış Eymen ve Barış Kenaroğlu, Fenerbahçe’nin şehit başkanı Arif Bey’in memleketi hüzne boğan bir sonla biten öyküsünü, arşiv belgelerine dayanarak yazdılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*