Kadıköy’ün Kayıp ‘Can’ları Pdf İndir

Kadıköy’ün Kayıp ‘Can’ları
Dünya değişiyor, modernden postmoderne evriliyor. Klasik bilimin ürünlerinden çok kuantum biliminin ürünleri tarafından sarılıyoruz. Dünyası değişen insan da değişiyor. Dünün klasik sokağında tutunamamış kişilikler yarının kuantumdan kaldırımlarında yürüyor. Bakan gözlerin önünde kaybolanlar, görmenin nesnesi olamayanların yaşadığı varoluş. Kendini kalabalığın gözleriyle değil kendi gözleriyle görmek isteyenlerin, gözlerini arayışı. Kuantumun dünyasında ele avuca sığmayan gerçekliği zapt etme mücadelesinden türeyen bir macera. Takiyüddin’in İstanbul rasathanesinden Tycho Brehe’nin Uraniborg’una uzanan, Kepler’in gözleriyle göğe baktıran bir serüven. Can tarafından kuşatılmışlık, nüfuz eden, saran kuşatan can.
Kadıköy ile Balat’ın ara sokaklarında dolaşıp duran, neyi aradığını bilmediği için ne bulduğu konusunda da hiçbir fikri olmayanlara rehber. Bulunması gerekeni buldurmayacağı açık, doğruyu yanlışı da göstermiyor, rehberliğe muhtaç bir rehberiniz olsa ne hissederdiniz? Belki de ne aradığını değil aramanın kendisini aramanın vakti. Bilimden, Google’da aramalar yapmaktan hoşlanmayanlar, Vikipedia’yı duymayanlar, işte sizin için de bir fırsat bu. Husserl, “Dünyayı paranteze aldığımızda kalan nedir?” diye soruyor. Bu kitabı okuduğunuzda bunun cevabını bulamayacaksınız ama sorunun kazanacağı, üç boyutun ötesindeki derinliklere bakma olanağına kavuşacaksınız… Kim bilir.

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*