Karşı Devrim & 1923’ten 2023’e Pdf İndir

Karşı Devrim & 1923’ten 2023’e
Cumhuriyet’in ilk yüzyılı bitiyor, ikinci yüzyıla giriyoruz… Peki, yüzyılın sonunda Atatürk’ün koyduğu “muasır medeniyet seviyesine ulaşma” hedefine ulaşabildik mi? Yoksa tersine geriye mi döndük?
İşte Fikret Bilâ bu sorunun yanıtı için yüz yıllık bir bilanço çıkardı: 1923’ten 2023’e, yüz yıllık bir muhasebe yaptı.
1923’te ilan edilen Cumhuriyet’in ve Türk Devrimi’nin hangi süreçlerden geçtiğini inceledi. Karşıdevrimin nasıl başladığını, Atatürk devrimi ile cumhuriyet kurumlarını nasıl aşama aşama tasfiye ettiğini irdeledi.
Kuşkusuz tüm bu hesaplaşmaları, ikinci yüzyıla girerken “yeniden Cumhuriyet inşası” hedefi gereği yaptı: Dersler çıkarmak, yeniden sıçramak ve “muasır medeniyet seviyesine ulaşmak” için…
Elinizdeki kitap bu nedenle öncelikle bir siyasal hesaplaşma kitabıdır ama aynı zamanda kısa ve özlü bir Türkiye Cumhuriyeti tarihidir.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın