Kavsname & Dervazi’nin Okçuluk Kitabı Pdf İndir

Kavsname & Dervazi’nin Okçuluk Kitabı
16. yüzyıl Osmanlı okçuluk risaleleri arasında yer alan Muhammed bin Yunus ed-Dervazi’nin Kavsname adlı eseri hem dönemin dilini yansıtıyor olması hem de okçuluğa dair değerli bilgileri ihtiva ediyor olması bakımından son derece önemli bir eserdir. Enes Azbay tarafından hazırlanan söz konusu eser, tıpkı basım, çeviri yazı ve sadeleştirmenin yanı sıra okçuluğa dair teknik terimlerin yer aldığı bir sözlüğe de sahip olması bakımından akademik literatür için son derece önemli bir çalışmadır. 16. yüzyılda Arapçadan Türkçeye tercüme edilen eser, okçulukla ilgili hadis-i şeriflerden, ok atıcılık tekniklerinden ve yarışmaların kural ve kaidelerinden uzun uzun bahsederek dönemin okçuluk tarihine ışık tutmaktadır. Dervâzî’nin Kavsname adlı bu eseri, Okçular Vakfı ile Türkiye Yazma Eserler Kurumu’nun ortak yayını olarak okuyucunun beğenisine sunulmuştur.  

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın