Klasikten Moderniteye Geçiş Bağlamında Türkiye’de Dini Eğitim (19. ve 20. yüzyıllar) Pdf İndir

Klasikten Moderniteye Geçiş Bağlamında Türkiye’de Dini Eğitim (19. ve 20. yüzyıllar)
Ülkemizde çok yönlü bir tecrübeye sahip olan dini eğitim, her şeyden önce zengin bir geleneksel/tarihsel birikime sahiptir. Süreç içerisinde zaman zaman kırılmalar ve sorunlar olsa da geldiğimiz noktada oldukça önemli mesafeler alınmıştır. Bu günü ve yarını anlayabilmek için dünden bu güne nasıl gelindiğine bakmak gerekir. Zira sorunların teşhis edilip çözümlerinin üretilmesinde, geleneksel birikimimizin neler olduğu, dünden bu güne nelerin taşınıp taşınmadığı gibi pek çok husus dünü ve bu günü birlikte ele almakla değerlendirilebilir. Dolayısıyla Türkiye’deki dini eğitim alanında bütün sübjektif ve olumsuz yaklaşımların önünü almak, geçmişten günümüze bu alanda nasıl gelindiğini bilmek için öncelikle ihtiyaç duyulan şey, bu alana ait bilimsel bilgi üretmek suretiyle söz konusu faaliyetleri bilimsel temele oturtmaktır.
Biz de bu konudaki çalışmalara bir katkı sunmak amacıyla editöryal bir kitap hazırlamayı arzu ettik. Kitapta genel olarak 19. ve 20. yüzyılda Türkiye’de dini eğitimin dünü ve bugününü ele alan 11 farklı anabilim dalı hocamızın yazılarına yer verdik. Böylece anabilim dallarının dünden bu güne nasıl geldiğini görme imkânına da ulaşmış olduk.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın