Kur’an’a Göre İnsan-Din İlişkisi Pdf İndir

Kur’an’a Göre İnsan-Din İlişkisi
Allah’ı tanımak, O’na gereken tazim ve saygıyı duyup ihlâs ve samimiyetle kulluk görevlerimizi yapabilmek için, önce kendimizi tanımamız ve ne olduğumuzu bilmemiz gerekir. Zira “Kendini bilen (tanıyan insan) Rabbini de bilir.”
 
Doç. Dr. Ahmet Abay, bu eserinde insanı manen tatmin edebilecek şeyin peşine düşerek din ve insan ilişkisini Kur’an’a göre irdelemeye çalışmaktadır.
Yaşadığımız asra bakıldığında teknolojinin oldukça geliştiği, buna rağmen insanların mutlu ve huzurlu olmadıkları görülür. Bir kısmı hayattan bıkmış veya hayattan ne beklediğini bilmemekte, bir kısmı da dünyaya niçin geldiğini ve ne yapması gerektiğini idrak edememektedir. İşte bu durum bizi “İnsan ve Onun Din ile Olan İlişkisi”ne yönelmeye sevk etti. Çünkü ancak insanın ne olduğu, özellikleri veya yapısı bilinirse insanların bu olumsuz durumdan kurtulmalarına yardımcı olunabilir.
 
İnsanın ne olduğu ve niçin yaratıldığı incelendikten sonra onun din ile olan bağının da araştırılması gerekir. Çünkü insanı manen tatmin edecek yegâne şey dindir. İnsanlar, tarihin her döneminde kendi anlayışlarına göre bir din benimsemişlerdir. Tabi ki, bu benimsedikleri dinler onların problemlerini yeterince çözememiştir. Kur’an’da bunun nedenini ve insan için en uygun dinin hangisi olduğunu araştırdık. Niçin İslam’dan başka dinlerin kabul edilmediğini irdelemeye gayret ettik.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın