Mecma‘u’l–Bahreyn ve Mülteka’n–Neyyireyn Pdf İndir

Mecma‘u’l–Bahreyn ve Mülteka’n–Neyyireyn
Türkçede “iki deryanın toplandığı ve iki nurun karşılaştığı yer” anlamına gelen İbnü’s-Sââtî’nin “Mecme‘u’l-bahreyn ve mülteka’n-neyyireyn” adlı bu fıkıh kitabı, Kudûrî’nin el-Kitâb’ı ile Necmeddîn en-Nesefî’nin el-Manzûme adlı kitabını temel alarak yazılmıştır. Bir eserin, bir dilden başka bir dile tercümesinin zorluğu herkesin malumudur. Tercümeye mevzu bahis olan bu eser, özellikle de fıkıh sahasında yazılmış muhtasar, fakat bütün fıkıh konularını içine alıp Hanefî mezhebinin dört imamının yanında Şâfii ve Mâlikî mezheplerinin görüşlerini de ihtiva eden ve iki kaynağından birisi de manzum bir fıkıh kitabı olursa, tercüme faaliyetinin ne kadar daha zorlaşacağı açıktır. İşte bu özelliklere sahip olan bu kitap bütün bu özelliklerinin yanında zorlukları da ihtiva etmektedir. Bu kitap Hanefî mezhebine dayanak teşkil eden dört temel metinden birisi ve diğer mezhep fakihlerinin görüşlerini da ihtiva eden muhtasar bir eser olarak temayüz etmektedir.

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*