Meşhur Hafız Sami Merhum & Hayatı Sesi Tavrı Aşkı Karakteri Okuyuşu Pdf İndir

Meşhur Hafız Sami Merhum & Hayatı Sesi Tavrı Aşkı Karakteri Okuyuşu
Hafız Ali Rızâ Sağman, bu kitapta Hafız Sami’nin hayatını, karakterini, sesini, tavrını, okuyuşunu, aşkını anlatmakla kalmıyor; Türk Mûsikîsi ses icrâcılığının özelliklerini ve inceliklerini, hatta bir ses icracısının nasıl ve hangi kriterlere göre değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.
              
Sağman bu kitapta ayrıca, Hafız Şaşı Osman, Hafız Rızâ (Beşiktaşlı), Hafız Deli Hüseyin (Enderûnlu), Hafız Kemâl, Süleyman (Karabacak), Hafız Sâdeddîn (Kaynak), Hafız Burhan (Sesyılmaz), Hafız Cevdet (Soydanses), Hafız Fahri, Hafız Mecîd (Sesigür), Hafız Ali (Yeraltı Camii hatibi), Hafız Cemâl (Aksaraylı) gibi o dönemin diğer meşhur hâfız-hânendelerini (kendisi yani Sultan Selîm’li Hafız Rızâ da dâhil olmak üzere) objektif bir yaklaşımla ve eşine ender rastlanır eğlenceli bir sohbet üslubuyla karşılaştırmalı olarak ele alıyor. Kitap bu özellikleriyle konservatuarlarda ve sanat topluluklarında yapılmaya çalışılan Türk Mûsikîsi Ses Icrâcılığı Eğitimi konusunda da faydalanılabilecek kıymetli bir eser olma hüviyeti taşıyor.
               
1947 yılında ilk ve tek baskısı yapılan kitabın yeni baskısına, okuyucuların Ali Rızâ Sağman’ı daha yakından tanıyabilmeleri için kendi ağzından hayat hikâyesi ile küçük bir fotoğraf albümü ve bugün sıklıkla kullanılmayan bazı sözcüklerin anlamlarını içeren küçük bir sözlük eklenmiştir.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın