Mevlana’dan Peygamber Öyküleri Pdf İndir

Mevlana’dan Peygamber Öyküleri
Azrail’in Görevi

Allah Hz. Adem’i (a.s) yaratacağı zaman Cebrail’e:

Git, bir avuç toprak al getir, buyurdu. Bu emri alan Cebrail derhal yeryüzüne indi, elini uzattı. Tam toprağı alacağı zaman, toprak ağlayıp yalvarmaya başladı. Toprak o kadar ağladı, o kadar yalvardı ki, Cebrail toprağı almadan geri döndü.
Bundan onra Allah Mikail’i aynı iş için gönderdi. Toprak ona da yalvardı, ağladı, gözyaşı döktü. Allah’ın adına yeminler verdi. Neticede Mikail de toprak alamadan geri döndü.
Üçüncü olarak İsrafil bu iş için yeryüzüne indi. Toprak ona da yalvararak diller döktü. O da geri dönmek mecburiyetinde kaldı.
Son olarak Azrail yeryüzüne indi. Toprak ona da yalvardı ağladı, diller döktü, fakat Azrail onu hiç dinlemedi, toprağı alarak götürdü. Bunun üzerine Allahu Teala:
Madem toprağı sen getirdin, insanoğlunun canını almaya da seni memur ettim, buyurdu.
Azrail bunun üzerine:
Yarabbi halkın tamamı bana düşman olur, benden nefret eder, diye niyaz etti.
Rabbimiz (c.c.):
Sen hiç merak etme ben çeşit çeşit hastalıklar yaratırım, hiç kimse sana düşman olmaz, buyurdu.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın