Minik Savaşçı Pdf İndir

Minik Savaşçı
Ülkemizde her yıl ortalama bir milyonun üstünde bebek dünyaya gelmektedir. Bu bebeklerin yaklaşık yüzde on kadarının da erken doğduğu istatistiki olarak ortadadır. Dolayısıyla kabaca her yıl yüz binlerce prematüre bebeğin dünyaya geldiğini öngörebiliriz. Bu bağlamda prematüre bebek ebeveynlerine ulaşarak tecrübelerimizi aktarmak fikri, haddim olmayarak kaleme aldığım bu eserin işaret fişeğini ateşledi.
Prematüre bebeği olan ebeveynlere umut ışığı olmak, onlara sabır aşılamak, güç vermek, geçtiğimiz engebeli, taşlı ve dikenli yolların krokisini vermek bir yerde borcumuzdu. Kitabın kahramanı ve varlık sebebi savaşçı oğluma kıymetli bir armağan bırakmak da temel motivasyonlarımdan biri oldu. Uzun kuvöz yolculuğunu ve sonrasını kitap olarak belgeleyerek bir hafıza oluşturma isteği de beni kendine çekti.
Oğlumuz annemizde gelişen preeklampsi (gebelik zehirlenmesi) sebebiyle hayata gözlerini erken açtı. Anne karnında gelişme geriliği yaşayan ve zorunlu doğum eylemi sonrası yoğun bakıma alınan oğlumuzun kuvöz günlerinin ve taburculuk sonrası tüm yaşadıklarının kronolojik olarak kaleme alındığı, prematüre bebek sahibi ebeveynlere rehber olacak bir eser hazırlamaya gayret ettim. Her prematüre bebek ebeveyninin de aslında birer prematüre ebeveyn olduğu mottosundan hareketle yola çıktım. Kitapta prematüre doğmuş bebeğimizin ilk on sekiz ayına kronolojik olarak şahitlik edecek, prematüre bebekleri kuvöz sürecinde ve sonrasında nelerin beklediğini öğreneceksiniz.
Hayata erken atılan bu cesur yavruların başka mecra ve konularda prematüre kalmamaları ve
kitapta kendinizden bir şeyler bulmanız dileklerimle keyifli okumalar dilerim

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*