Neden Bu Kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor? & Bunun Önüne Nasıl Geçilir? Pdf İndir

Neden Bu Kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor? & Bunun Önüne Nasıl Geçilir?
Hepimiz biliyoruz ki göz önünde kıdemli sadece birkaç kadın lider var ve kadınların
ilerlemesinin önündeki engeller olabildiğince can sıkıcı. Peki ya bu durum kadınların yetersiz
olmasından değil de yeteneksiz erkeklerin nitelikli sayılması sebebiyle ortaya çıkıyorsa?
Tomas Chamorro-Premuzic Neden Bu kadar Yeteneksiz Erkek Lider Oluyor?’da günümüz liderlik algısını hem yapılan onlarca deney hem de gerçek örnekler üzerinden ele alıyor.
Bugün için olmazsa olmaz liderlik vasıfları olarak görülen özelliklerin aslına bakılırsa
yönetim sahası için zararlı olduğunu ortaya koyuyor.
Kitap boyunca narsizm, psikopati, kendine aşırı güven gibi liderler için tercih sebebi sayılan özelliklerin birer mental rahatsızlık olduğunu, her halükarda kuruluşlar için zarar verici olduğunu ve liderlerin bu gibi özelliklerdense diğerkâmlık, empati ve özveri gibi nitelikleri haiz olması gerektiğini değerlendiriyor. Kadınların lider olabilmelerinin yolunda bulunan engellerin bilhassa erkeklerin toksik davranışları üzerinden belirlenen liderlik normları olması çeşitli yönleriyle irdeleniyor.
Tomas Chamorro-Premuzic bu kitapla şu sorulara cevap arıyor:
                · İnsanları (özellikle de erkekleri) liderlik rollerine aday gösteren ancak sonrasında bu
rollerde bulunanlar için eleştiri sebebi olan nitelikleri nelerdir?
                · Liderleri (kadın veya erkek) gerçekten yeterli kılan nitelikleri .
                · Nasıl daha yetenekli liderler seçilebilir?
                · Terfi ettirmeden önce yeteneksiz liderleri nasıl tespit edebilirsiniz?
                · Liderlik için hangisi daha önemli: IQ mu EQ mu?.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın