Osmanlı Suriyesi’nde Arapçılığın Doğuşu & Sosyo-Ekonomik Değişim ve Siyasi Düşünce KOD:8-H-15 Pdf İndir

Osmanlı Suriyesi’nde Arapçılığın Doğuşu & Sosyo-Ekonomik Değişim ve Siyasi Düşünce KOD:8-H-15
19. Yüzyılda Suriye, önce Mısır, ardından Osmanlı egemenliği döneminde merkeziyetçi reformlarla tanışmış, Büyük Güçlerin üzerinde şiddetle rekabet ettiği bir alan haline gelerek zamanla önemli bir gelişme göstermişti. Yol, liman, demiryolu yapımı; okul, matbaa ve gazetelerin kurulması, edebi ve kültürel bir uyanışı da motive etti.

Bu tedrici değişimlerin yanında başlıca iki olay- 1860’taki Lübnan ve Şam olayları ile 1877/1878’deki Osmanlı-Rus Savaşı-Arapların gelcek tasarımlarında ciddi değişikliklere sebep oldu. Bir yandan Hıristiyan Araplar Müslümanlardan ayrı bir kaderinin olmayacağını fark ederlerken öte yandan Müslümanlar da kaderlerinin Osmanlılarınkinden farklı olabileceğini, bağımsız bir arap devleti kurmanın kaçınılmaz hale gelebileceğini düşünmeye başladılar. Bu süreç Arap milliyetçiliğini doğurmadı. Ancak henüz pek solgunca da olsa geniş bir siyasi yelpazenin renkleri I. Dünya Savaşı’nın öncesinde seçilmeye başlanmıştı.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın