Pragmatizm: Bazı Eski Düşünme Biçimleri İçin Yeni Bir İsim Pdf İndir

Pragmatizm: Bazı Eski Düşünme Biçimleri İçin Yeni Bir İsim
Pragmatizmi akademik dünyaya ve felsefe tutkunlarına layığıyla tanıtmak isteyen William James, Harvard Üniversitesi’nde bu amaç doğrultusunda sekiz ders verir. Derslerin her birinde felsefenin doğumundan beri insanların cevaplamaya çalıştıkları sorulara pragmatist  yaklaşımın sonuç odaklı metodu uygulanır. Bu metot sayesinde somut bulgularla soyut kavramları açıklayan William James, insanları tarih boyunca kutuplaştıran ahlak ve din gibi konularda tüm tarafların iyiliğini düşünen bir orta yol bulmayı amaçlar. Dogmalardan uzak duran, özgün düşünsel keşiflere odaklanan bu derslerde baştan sona tek bir ortak hedef vardır; faydalı sonuçlara ulaşmak. 
Bu kitap, insanlığın çıkarlarını güderek pratik zekâyı insanın en büyük silahlarından biri haline getiyor. Yazar kitap boyunca dogmatik sistemlerin kanunlaşmış düşüncelerine eleştirel bir mercekten bakarak o sistemlerin yalnızcapratik gerçeklere işleyen kısımlarını aldığımızda daha iyi sonuçlar elde edebileceğimizi örnekleriyle ve gerekçeleriyle anlatıyor. Pragmatizm: Bazı Eski Düşünce Biçimleri İçin Yeni Bir İsim, sonuca yönelik düşünceleri bir araya  getirerek bizlere ilerleme odaklı olmayı ve en temel problemlere bile farklı açılardan bakabilmeyi öğretiyor.

PDF Kitap Nedir?


PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.

Pdf Nasıl İndirilir?


PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*