Pupa Yelken Karadeniz Pdf İndir

Pupa Yelken Karadeniz
Esmer çehreli, kapkara kaşlı, bembeyaz saçı kınalı, değneğini tutarken elleri titreyen, yaşı yüz onu çoktan geçmiş, aslen Zebeşkalı olan ama yüz yıl önce Kirinta’ya gelin gelmiş Aspulika Nine’nin kilise düzlüğündeki kopillere anlattığı, Karadeniz’i kadim geçmişiyle en hoyratından yüzleştiren hikâyelerden birine göre; Birinci Cihan Harbi’nde Rus ordusu henüz Of’u işgal etmediği halde evlerini terk eden Türk gelinler bebeklerini, yaşlılarını kumar ağaçlarının diplerine bırakıp arkalarına bakmadan can havliyle kaçıyorlarmış. Rusların Karadeniz’deki İmpreratsiya Mariya zırhlısının Kelali ve Tzcos tepelerine yaptığı top atışları tamamen kesildiğinde gri renkli Astragan kalpaklı, çekik gözlü Kazak askerleri alaycı bir Rus şivesiyle konuşarak kızıl püsküllü mısır tarlalarının arasından dolanan patikalardan tırmanıp köylerin tepelerinde Ruslara direnen asileri ararlarmış. Orada kumar ağaçlarının diplerine terk edilmiş bebekleri, açlıktan, uykusuzluktan, hissettikleri ölüm korkusundan gözlerinin feri sönmüş yaşlıları görürlermiş. Bazı Rus askerleri çantalarından çıkardıkları akide şekerlerini ağlamaktan sesi kısılmış bebeklerin minik avuçlarına bırakırlarmış.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın