Said Halim Paşa- Meşrutiyet Ve Cumhuriyet Arasındaki Son Halka Pdf İndir

Said Halim Paşa- Meşrutiyet Ve Cumhuriyet Arasındaki Son Halka
Said Halim Paşa, bir devlet adamı olduğu kadar güçlü bir entelektüeldir. Yaklaşık yüz yıl önce kendisinden önceki yüzyıla dair ‘Buhranlarımız’ (Krizlerimiz) eserini yazarak sonraki kuşaklara iki yüzyıllık bir tarihsel bakış açısı kazandırmıştır. Osmanlı-Türk modernleşme sürecindeki temel felsefi duruşunu ve ilkelerini sonraki kuşaklara miras bırakmıştır. Batı modernleşme tarihinde, jakoben devrimciliğe karşı muhafazakâr evrimci tarz-ı siyaseti savunan Edmund Burke ne ise Osmanlı-Türk-Cumhuriyet modernleşmesi için de Said Halim Paşa odur.
 
Said Halim Paşa özellikle muhafazakâr literatürün en çok atıf yapılması gereken fakat yapılmayan düşünürlerin başında gelmektedir. Eserin ortaya çıkma nedeni, tam da bu düşünceden kaynaklanmaktadır. Çünkü hem bir münevver hem de bir devlet adamı olan Said Halim Paşa’nın kıymetinin bilinmesi elzemdir. Aslında, Said Halim Paşa jakoben, otoriter, totaliter, pozitivist ve elitist yön, yöntem ve yönetime karşı muhafazakâr evrimci anlayış ile tarih sahnesindeki yerini de almıştır.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın