Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik Pdf İndir

Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik
Ebeveynliğe dair yeni araştırma ve bilgilerin önemli bir kısmı, ya akademik yayınlarda ve incelemelerde, ya da ebeveynlere hitap eden uzun, sıkıcı kitaplarda bulunur. Anne babalar, bunlarla uğraşmak yerine çareyi kendi ebeveynlerinden, medyadan, komşularından gördükleri veya içgüdüsel (çoğunlukla da sorunlu) modellere itibar etmekte buluyorlar. Çocukları büyüdüğünde “Keşke ne yaptığıma dair çocuğum küçükken daha iyi bir fikrim olsaydı” demeleri şaşırtıcı olmayacak.
Bu muhteşem küçük kitap, işte bu noktada devreye giriyor. Etkili ebeveynlik üzerine en son bulguları takip eden Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik, elinden gelenin en iyisini yapmak isteyen anne babalara rehber ve ilham oluyor. Türkiye’nin kıymetli uzmanları ve sosyal medyanın sevilen ebeveynleri, konuları güncel ve yerel bir dille, yaşadıkları ülkede uygulanabilecek gerçek örnekler eşliğinde sunuyorlar. 
Her aile ve her çocuk farklı olduğundan, size özel yazılmış hiç bir rehber olamaz. Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik argümanları, hem anne babalar hem de çocuklar için huzurlu bir hayatın prensiplerini, doğru kaynaklara ve güvenilir araştırmalara dayandırarak sunar. 
 
Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik, çocuk yetiştirmeyi daha keyifli ve etkili hale getirecek. 
Prof. Richard M. Ryan, Pozitif Psikoloji ve Eğitim Enstitüsü
Winnicott’un ‘Yeterince İyi Annelik’ kavramından sonra duyduğumuz en umut vaat edici ifade: Sürdürülebilir İyi Ebeveynlik!
Klinik Psk. Handan E. Hoşrik ve Psk. Dr. Evren Hoşrik  @psiveyn
Öz-Yönetim Kuramı bulgularını ana-babalık üzerinden ortaya koyan ilk Türkçe örnek.
Psk. Dr. Özge Kantaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*