Tefsir İlminin Mahiyeti Sorunu Pdf İndir

Tefsir İlminin Mahiyeti Sorunu
İslami bir yaşam biçiminin merkezinde Kur’an’ın bulunuşu ve Müslümanların onunla kurdukları varoluşsal ilişki ne kadar önemliyse, onun anlaşılması da bu ilişkinin seyrini belirleyeceğinden dolayı bir o kadar önemlidir. Zira hayatı ilâhl direktifler doğrultusunda düzenleyip inşa etmek, Kur’an’ın murada uygun şekilde anlaşılmasını ve yorumlanmasını gerektirmektedir. Bu durum, onun anlaşılmasının evvelemirde sistemli bir ilim çerçevesinde yürütülmesinin önemini ortaya çıkarmaktadır. İlmi bir süreç veya faaliyet olarak düşünüldüğünde, İslâm düşünce tarihinde daima varlığını sürdüren tefsir faaliyeti akla gelmektedir. Bu çalışmada, Kur’an’ı anlamanın bilimsel çerçevesini ifade eden Tefsir ilminin mahiyetiyle ilgili sorunlar konu edinilmektedir. Hiç şüphesiz Kur’an’ın anlaşılması kadar, bu işin ilmi seviyede yürütüldüğü Tefsir ilmi ve onunla ilgili sorunlar da önem arz etmektedir: Tefsir nasıl bir ilimdir ve nasıl tanımlanabilir, ne tür bir işleve sahiptir ve hangi ilimlerle ilişkilidir? Kitapta Tefsir’in mahiyetine ilişkin bu ve benzeri soruların cevabı, klasik çağdaş müfessir ve araştırmacıların yaklaşımları çerçevesinde aranmakta ve değerlendirilmektedir.
 

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın