Tezkire-i Rumat & Okçular Tezkiresi Pdf İndir

Tezkire-i Rumat & Okçular Tezkiresi
17. yüzyıl sonlarında Kâtip Abdullah Efendi tarafından yazılan Tezkire-i Rumat adlı eser, Osmanlı Okçuluk risaleleri içinde son derece önemli bir yer tutmaktadır. Sadece İstanbul Okmeydanı değil, Osmanlı coğrafyasında yer alan hemen hemen tüm okmeydanlarında yapılan okçuluk yarışmalarında başarı elde eden okçuların sıralamalarının yer aldığı eserde ayrıca, söz konusu okçuların kısa biyografilerinin de yazılmış olması dikkat çekicidir. Ancak söz konusu eser, 17. yüzyılda İstanbul Okmeydanı’na yönelik usulsüzlükleri anlatıyor ve bu usulsüzlüklere çözüm önerileri sunuyor olması bakımından klasik okçuluk risalelerinden ayrılmakta ve adeta bir ıslahat layihası özelliği taşımaktadır. Okçular Vakfı okçuluk araştırmaları enstitüsü çalışanlarından Şükrü Seçkin Anık tarafından hazırlanan söz konusu eserde, tıpkıbasım çeviri yazı ve sadeleştirmenin yanında uzun bir değerlendirme kısmı da bulunuyor. 17. yüzyıl Osmanlı idaresine bir okçunun gözünden bakan Tezkire-i Rumat adlı bu eser, Okçular Vakfı ile Türkiye Yazma Eserler Kurumu’nun ortak yayını olarak okuyucunun beğenisine sunulmuştur.  

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın