Türkçe Açıklamalı Sahife-i Seccadiye Pdf İndir

Türkçe Açıklamalı Sahife-i Seccadiye
“Sahife-i Seccadiye” adıyla tanınan bu eser, bir dua kitabıdır. Kitap Hazreti Ali’nin torunu, Hazreti Hüseyin’in oğlu Zeynelabidin Hazretlerine aittir. Bu kitap aynı zamanda İmam Zeynelabidin’in, hayatın maddi ve manevi her cephesiyle ilgili görüş ve kanaatlerini aktarmaktadır:
 
*Yüce Allah ve sıfatları hakkında bilgi,
*Allah’a karşı hamd ve şükür görevinin yerine getirilmesi,
*dünyanın mahiyeti,
*dünya malı ve zenginlik,
*ibadet hayatı,
*anne baba ve çocuklara karşı görevler,
*şeytana karşı tavır,
*günah ve tövbe,
*hayat ve ölüm,
*cennet ve cehennem,
*amel defteri ve hesap,
*kul hakkı,
*güzel ve kötü ahlâkla ilgili görüşlerini yansıtması gibi.
 
Eserdeki lafızların güzelliği, manaların etkinliği, içeriğin yüceliği, Allah’a karşı türlü ifadelerle tezellülün dile getirilişi, methü senada bulunulması, af ve kereminin dilenmesi, yalvarılıp yakarılması onun gerçek kaynağına en güzel işarettir.

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın