Varlık ve Merak: Psikoterapide Merak Kavramı ve İşlevleri Pdf İndir

Varlık ve Merak: Psikoterapide Merak Kavramı ve İşlevleri
“Merak”, terapötik değeri incelenmesi gereken, oldukça öncelikli bir konudur. Çoğu zaman fenomenolojik çalışan psikoterapistlerin bile “merak” konusunu yeteri kadar irdeleyemediği, insan gelişiminde “merakın önemine” dair çok fazla inceleme yapamadığı, gerek klinik derslerde gerekse süpervizyonlarda “terapist olarak kendi meraklarını nasıl keşfedeceklerine dair” çok az geri bildirim aldığı nettir.
                Bu kitabın yazılış amacı, devamında gelecek olan fenomenolojik inceleme örneklerine bir başlangıç kaynağı olmaktır. Klinisyenler, ruh sağlığı alanına yakın alanlarda çalışan sosyal bilimciler ve ileride ruh sağlığı alanında çalışacak olan öğrenciler için “merak” kavramının neleri temsil ettiği, gelişimsel olarak nasıl ortaya çıktığı, önemi, psikolojideki ve psikopatolojideki yeri ile “terapötik amaçla merakın kullanımını” ele almak ana amaçtır. Özellikle ileride fenomenolojik-eklektik çalışma üzerinde eğitimlerini sürdürecek klinisyenler için yer yer hatırlatmalar, yer yer keşiflerle bir taban oluşturmak amacıyla yazılmıştır.
 
Handan Süreyya Aysun Arıcan

PDF Kitap Nedir?

PDF (Portable Document Format) kitap, bir elektronik belge türüdür. PDF dosyaları, bir yazılım programı kullanılarak oluşturulan ve görüntülenen belgelerdir. PDF dosyaları, yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahiptir ve genellikle metin, resimler, formlar ve diğer içeriklerin bir arada bulunduğu belgeler olarak kullanılır. Özellikle, PDF dosyalarının yüksek kalitede görüntüleme özelliklerine sahip olması nedeniyle, kitap ve dergi gibi yayınların elektronik versiyonlarını oluşturmak için sıklıkla kullanılır.
Pdf Nasıl İndirilir?

PDF kitap indirme işlemini yapabilmek için öncelikle bir internet tarama programına (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) ihtiyacınız olacak. Daha sonra, indirmek istediğiniz PDF kitabın bulunduğu bir internet sitesine giderek, kitabın indirme linkine tıklamanız gerekmektedir. Linki tıkladıktan sonra, tarama programınız indirme işlemini otomatik olarak başlatacak ve kitap bilgisayarınızda belirlenen bir klasöre indirilecektir. Eğer kitabın indirme linkine ulaşamıyorsanız, kitabın bulunduğu internet sitesinde arama özelliğini kullanarak kitabın adını aratabilir ve kitabın sayfasına ulaşarak oradan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kitabın indirme linki bulunmuyorsa veya indirme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, kitabın yayıncısından veya yazarından izin alarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır CV yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise boş cv indir adresimizi ziyaret edebilirsiniz. https://boscvindir.com/

Yorum yapın